Chainlink uzun vadeli Fiyat Analizi: 17 Eylül

coinyorum-16.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chainlink lider kripto para birimi BTC’nin fiyat hareketinden etkilenmişe benzemiyor. Bitcoin’in fiyatı, ayın başında fiyat listelerine düşmesinden bu yana toparlanma sürecine girdi. Bununla birlikte, Chainlink gibi altcoinler için, Bitcoin’in duyarlılığının kripto para biriminin fiyat hareketi üzerinde pek bir etkisi yok gibi görünüyor. Eylül ayının başından bu yana, kripto para biriminin fiyatı büyük ölçüde düşüş eğilimi gösteriyor. Bununla birlikte, önümüzdeki hafta, bir kırılma olursa küçük bir yükseliş trendi başlaması ihtimali var.

Yazım sırasında, Chainlink 3,7 milyar dolarlık bir piyasa değeri kaydeden 10,81 dolardan işlem görüyordu. Son 24 saatte kripto para birimi, 24 saatlik işlem hacminin 1,4 milyar dolar olduğunu belirttikten sonra fiyatının yüzde 0,29 marjinal bir değer kazandı.

Chainlink 1 günlük grafik

Kaynak: LINK / USD, TradingView

LINK’in günlük grafiğine göre fiyat, Ağustos ayının ikinci haftasından itibaren azalan bir kanal oluşumuyla sınırlı kaldı. Bitcoin’in Eylül sıkıntılarının arkasındaki fiyat düşüşü, Chainlink’in şu anda kendisini bulduğu daha büyük fiyat modelinin bir parçası gibi görünüyordu. Kripto paranın fiyatı, desteği 10.18 $ ‘da test etmeye çok yakındı ve eğer destek tutarsa, kripto para 13.2 $’ lık dirence doğru denemek için yeterli ivmeye sahip olabilir.

Fiyat oluşumun dışına çıkarsa, ilk direnç büyük olasılıkla birincil hedef olacaktır. Ancak, son haftalardaki fiyat hareketi göz önüne alındığında, bu senaryo pek olası görünmüyor. Fiyat oluşum içinde kalırsa ve daha fazla düşüş görürse, Chainlink 9.1 dolarlık ikinci desteğinin yardımına ihtiyaç duyabilir.

Kaynak: LINK / USD, TradingView

Chainlink’in teknik göstergeleri, kripto para biriminin fiyatının grafiklerde daha da düşme olasılığı ile aynı fikirde. RSI göstergesi, artan satış baskısının bir işareti olarak yavaş yavaş tarafsız bölgenin güneyinde hareket ediyordu. MACD göstergesi düşüş eğilimi gösterdi ve yakında herhangi bir zamanda tersine dönecek gibi görünmüyordu.

Kaynak: CoinMetrics

Geçtiğimiz üç ayda, Chainlink’in Bitcoin ile korelasyonu önemli ölçüde düştü CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre, BTC-LINK korelasyonu 0,67’den 0,652’ye düştü.

Sonuç

Chainlink’in fiyatı, iki aya yakın bir süredir azalan bir kanal oluşumunda sıkışmış durumda ve baskı zamanında, kripto para oluşumdan çıkıp direniş noktasına doğru ilerlemek için yükseliş momentumundan yoksun görünüyordu. Göstergelere ve önceki fiyat hareketine göre, madalyonun önümüzdeki hafta azalan kanal oluşumunda kalması ve hatta 9.1 dolardan ikinci destek noktasına doğru düşmesi muhtemeldir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!