Chainlink Fiyat Analizi: LINK’i Ne Bekliyor?

linkanaliz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Chainlink için %38,2’lik Fibonacci seviyesinin aşılamaması ile yükseliş belirtileri kısa bir süre boyunca pozitif kaldı. Ayıların satış baskısıyla fiyatı aşağıya çekmesi ile önemli bir destek seviyesi ve Fibonacci seviyesi test edildi. Geniş çaplı kripto para piyasasında devam eden belirsizlik orta vadeli düşüş tehlikesi taşırken boğaların kritik seviyeden yukarı yönlü bir tepki vermesi beklenebilir.

LINK yazım sırasında son 24 saat içerisinde %2 düşüşle 27.5 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Chainlink İçin Piyasadaki Ayı Üstünlüğü Sürüyor!

Chainlink 8 ve 9 eylül tarihleri arasında yaklaşık %20’lik bir artış yaşadı. Ancak fiyat %38.2 Fibonacci seviyesine dokunduğunda yatırımcılar kar satışı yaparak bu seviyenin aşılmasına engel oldular. Altcoinin fiyatı 4 saatlik 200 MA ve 20 MA altına düşerken piyasa üstünlüğü ayılarda gözüküyordu.

Boğaların piyasa üstünlüğünü tekrar kazanmaları için Chainlink’in BTC ile korelasyonunu kırmaları gerekiyor. Yaşanabilecek potansiyel yükselişler ile LINK’ın güçlü direnç seviyelerini aşması muhtemel olacaktır. Yukarı yönlü hareketlerde ilk hedef %38.2 Fibonacci seviyesinin üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapmak olacaktır. Böyle bir durumda boğaların fiyatı 30 dolar seviyesi üzerine çıkarması gerekiyor.

Chainlink-09.11-1

Chainlink için teknik göstergeler piyasadaki ayı üstünlüğünü destekliyordu. Ancak LINK için %23.6 Fibonacci seviyesi kısa vadeli korunması gereken ana destek seviyelerinden biridir. Bu seviye ağustos ayından beridir süregelen yükselişlerin düzeltmelerinde ana destek seviyesi olarak görev yapıyor. Bu seviyenin kırılması ile 21 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

LINK’te Göstergeler Neyi Belirtiyor?

Göreceli Güç Endeksi aşırı satım bölgesine doğru keskin bir düşüşten sonra toparlanarak yönünü yukarı verdi. Ancak piyasada ki ayı üstünlüğü nedeniyle 50 seviyesini geçemeyip denge seviyesinin altında bulunuyor. RSI’ın 50-55 seviyesi üzerine çıkmaya kadar piyasada ki mevcut düşüş trendinin devam edeceği düşünülebilir. Ek olarak MACD histogramında ise yarı çizginin altında kırmızı çubuklar gözlendi.

Teknik göstergelerdeki nötre yakın negatiflik genelikle kısa vadeli satıcıları pozisyon açmaya davet eder. Ek olarak Muhteşem Osilatör’de boğa formasyonu olan ikili dip gözleniyor. Ancak böyle bir durumu satın alma baskısındaki dalgalanma takip edeceğinden önümüzdeki seanslarda LINK için yukarı yönlü fiyat hareketi gözlemlenebilir.

CHAINLINK-scaled-freshblue

Chainlink için göstergelerin çoğu ayı üstünlüğünü savunsa da Muhteşem Osilatör’de ki pozitif sinyal altcoinin yükselişi için yeterli olmayabilir. Böyle bir durumda LINK için hedef seviyeler 24 dolar ara destek seviyesi olabilir. Ancak yatırımcılar bu seviyeden alım baskısını arttırabileceğinden bu seviye dip seviye olabilir. Ek olarak her iki yöndeki hareketler için de boğaların kısa vadeli satıcılardan daha fazla riske sahip olduğu gözüküyor.

Genel kripto para piyasa Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden yatırımcılar BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster