netflix bitcoin

Celsius Network’ün CEO’su: “Netflix Bitcoin’e göre…”

Güncellenme Tarihi

Kripto para kredi platformu Celsius Network’ün CEO’su Alex Mashinsky, Bitcoin’in (BTC) yatırımcıların mevcut finansal kriz sırasında yöneleceği kadar bağımsız bir varlık olmadığını düşünüyor. Ancak buna rağmen Netflix Bitcoin’in gerisinde kalıyor.

Netflix Bitcoin Hisse Karşılaştırması

netflix bitcoin

2010-2019 yılları arasında en iyi performansı gösteren hisse senedi olan Netflix’i örnek olarak gösteren Mashinsky, Bitcoin‘in yine de Netflix’e göre 2 bin kat daha iyi bir performans gösterdiğini söyledi.

Bitcoin Neden Kriz Anında Yatırımcı Çekemedi

Mashinsky, 22 Nisan tarihli röportaj sırasında kripto paranın salgının başlarında önemli bir artış göstermediğini çünkü borsalar ile yüksek bir korelasyon gösterdiğini belirtti.

“Beş yıl önce Bitcoin, borsalara göre dalgalı gözüküyordu. Fakat şimdi ise borsalardan daha istikrarlı gözüküyor. Bitcoin günde yalnızca yüzde 2 değişiklik gösterirken, borsalar yüzde 5-10 değişiklik gösteriyor.”

Alex Mashinsky

Yatırımcıları Bitcoin’e ne çekecek?

Corona virüs salgını, acil nakde ihtiyacı olan kripto sahipleri dahil birçok piyasada büyük likiditelere sebep oldu. Diğer yandan Mashinsky, ABD ekonomisine istikrar getirmek için alınan önlemlerin nihayetinde Bitcoin’e yatırımcı çekeceğine inanıyor.

Mevcut durumda tahvillerde hisselerden daha fazla para olduğu için, alınan önlemler ABD Doları‘nın zayıflamasına neden olabilir ve tahvil sahiplerini kriptoya yönlendirebilir.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.