Cardano’yu Zirveye Taşıyacak Güncelleme: Alonzo

Cardano (ADA) 2
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük 5.kripto para birimi olan Cardano (ADA) 27 Mayıs’ta test aşamalarına başladığı Alonzo güncellemesinin yayınlanma tarihi Eylül ayında gerçekleşecek.

Cardano (ADA) 48 milyar dolar piyasa değerinin yanı sıra 4 milyar dolar günlük işlem hacmine sahiptir. Kripto para piyasası her ne kadar kötü sarsılsa da güzel projeler yatırımcıları sevindiriyor. Charles Hoskinson Haziran ayı itibariyle Cardano’nun önündeki 90 günün çok önemli olduğunu vurgulamıştı.

Bu 90 günlük süreçte Cardano ekosistemine daha önce Ethereum’a büyük başarılar kazandırmış akıllı kontrat teknolojisi eklenecek. Şayet bu güncelleme başarılı bir şekilde sonuçlanırsa platforma merkeziyetsiz finans (DeFi) projeleri eklenebilecek.

Bunun yanı sıra ağdaki ERC-20 tokenları çok hızlı bir şekilde Cardano ağında işlemlere katılabilecek.

Güncelleme 3 Aşamadan Oluşuyor

Akıllı kontratların eklenmesini sağlayacak bu proje Mavi, Beyaz, Mor olarak isimlendirilen 3 aşamadan oluşmakta. Mavi Alonzo çalışmaları 27 Mayıs’ta başlatıldı.

Güncellemenin ardından Cardano blokzincir ağı da tamamen değişecek. Hard-Fork (Sert çatallanma) adı verilen bir güncelleme modeli takip edilecek. Bu modelde 2 farklı blokzincir ağı ortaya çıkıyor ve eski proje yok oluyor. Bir diğer çatallanma modeli olan yumuşak çatallanma (Soft Fork) modelinde halihazırda çalışan model üzerine eklenen kodlar sonrası aynı blok zincir ağı ortaya farklı bir model çıkarmadan çalışmaya devam ediyor.

Cardano topluluğu daha öncesinde Asya, Güney Amerika ve özellikle Afrika kıtalarında başarılı projeler gerçekleştirdi. Etiyopya devleti ile eğitim alanında çok önemli adımlar atılmasını sağlanan bazı projeleri hayata geçirdi. Yıllardır gerçek dünya sorunlarını blok zincir teknolojisi ile aşma yolunda çalışmalar yürüten Cardano birçok alanda aktif olarak çalışan projeler üretti.

Bu çalışmaların hızlandırılması adına IOHK şirketi 9 milyon dolar yatırım ile 2 yeni laboratuvar açtı. Bu zamana kadar yapılan yatırımların tutarı ise 500 milyon doların üstünde.

Bir çok analist Eylül ayında bu projenin tamamlanmasıyla Cardano (ADA) için 6 dolar fiyat hedefi bekliyor.

Cardano (ADA) fiyatı an itibariyle$ 1.35dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!