Cardano, Orion Protokolü’nde İlk Likidite Toplayıcısını Aldı!

Cardano’dan Shelley ‘Elbise Prova’sı; Temmuz Ayının Tüm Yayınları
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IOHK, Orion Protokolü ile ortaklık ilan ettikten sonra bugün haberlerde yer aldı ve Cardano blok zinciri için ilk likidite toplayıcısı oldu. Orion’dan resmi duyurusu şu şekilde:

“Orion Protokolü, Cardano blok zincirinin ilk likidite toplayıcısı olmak için InputOutputHK ile ortak oldu. Bu arada ikili, DeFi ve NFT alanlarının ölçeklenebilirliğini ve sürdürülebilirliğini sağlamak için birlikte çalışacak.”

Yukarıda belirtilen duyuru, Huobi ECO Chain, Binance Smart Chain, Avalanche ve Elrond ile son entegrasyonun hemen ardından geldi. Raporlara göre, ileride daha fazla entegrasyon olacak.

Orion Protokolü, kullanıcıların Binance, KuCoin ve BitMax gibi merkezi borsalardan ve Uniswap gibi merkezi olmayan borsalardan hesapsız likiditeye merkezi olmayan erişime izin veren kripto piyasasına merkezi olmayan bir ağ geçididir.

Duyuruya eklendi;

“Orion Protokolü, tüm dijital varlık pazarına merkezi olmayan bir ağ geçidi sağlayacak. Merkezi olmayan ve merkezi kripto borsaları ve takas platformları arasındaki likiditeyi merkezi olmayan tek bir platformda bir araya getirecek.”

Orion, amiral gemisi ürünü Orion Terminal’den Orion NFT toplayıcısına kadar her bir çözümle protokolün çok daha fazla birlikte çalışabilirliği, ölçeklenebilirliği ve performansının sağlanmasında önemli bir rol oynaması beklendiğinden, Cardano blok zinciri ile bu entegrasyondan yararlanacaktır. Orion Terminal, Ethereum blockchain ve Binance Smart Chain ile 31 Mart’ta hayata geçti.

Orion Protocol CEO’su ve kurucu ortağı Alexey Koloskov, duyuruyu memnuniyetle karşıladı:

“Cardano blok zincirinin ilk likidite toplayıcısı olmak için IOHK ile ortak olmak büyük bir onur. Ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir bir DeFi ekosistemi oluşturmaya odaklanmalarını takdir ediyor ve paylaşıyoruz ve sektörün sürdürülebilir bir geleceğini elde etmek için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bu arada Cardano ekosistemi, Project Catalyst fonu aracılığıyla genişlemeye ve katılımcılarını ödüllendirmeye devam ediyor. Liqwid Finance projesi en yüksek oyu alan ADA’da toplam 500.000$. Proje, Cardano için de bir ödünç alma ve verme protokolü geliştiriyor.

Cardano (ADA) fiyatı an itibariyle$ 1.22dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!