Cardano Kurucusu Bitcoin İçin Öngördüğü Fiyatın Arkasında!

Bitcoin Yatırımı Karlı Mı? Bitcoin Fiyatı Ne Olacak?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa katliamından sonra piyasanın popüler isimleri lider birim hakkında fiyat tahminleri paylaşmaya devam ediyor. Cardano kurucusu Bitcoin hakkında twitter üzerinden görüşlerini paylaştı: Twitter’da bir yorum yapan deneyimli yönetici, Bitcoin fiyatının 100 bin doları göreceğinden emin olduğunu dile getirdi.

Cardano Kurucusu Bitcoin Fiyatının 100 Bin Doları Kıracağını Düşünüyor

9 Mart tarihinde başlayan dalgalanmaların yarattığı fiyat etkileri hala devam etmekte. Neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgını, ekonomik anlamda ciddi bir paniğe yol açmış durumda. Durum böyle olunca, geleneksel piyasalara göre daha kırılgan ve volatil olan kripto para piyasalarında da keskin düşüşler kaydedildi. Ancak Cardano kurucusu Charles Hoskison’a göre, son yaşanan düşüşlere rağmen Bitcoin 100 bin doları görecek.

Twitter’da sorulan ‘Hanginiz Bitcoin fiyatının 100 bin dolara çıkacağına olan inancını kaybetmedi?’ sorusunu yanıtlayan Cardano kurucusu, Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesini göreceği konusunda emin olduğunu dile getirdi.

Ünlü kurucunun attığı bu tweet yüzlerce kişi tarafından beğenildi ancak bu tahmine katılanlar kadar, katılmayan ve karamsar düşünenlerin olduğu da görüldü.

Justin Sun’a Göre Alım Fırsatıydı

Piyasada yaşanan gerileme sonrası yapılan yorumlar, lider kripto para biriminin alım yapılacak bölgede olduğu yönünde. Nitekim TRON CEO’su Justin Sun da geçtiğimiz günlerde bir tweet atarak, Bitcoin’in alım yapılabilecek bir alana girdiğini dile getirmişti.

Cardano Kurucusu Bitcoin
Justin sun bitcoin yorumu

Sun, Twitter üzerinden takipçilerine şu sözler ile seslenmişti:

Ben bir finans danışmanı değilim fakat şu anda kripto para ve Bitcoin almak için çok iyi bir zamanda olduğumuz fikrindeyim. Elbette sistematik sıkıntıları ve paniği öngöremeyeceğimiz için tavsiyem şu anda ihtiyacınız olan para ile alım yapmamanız. Sadece, bir yıl boyunca ihtiyaç duymayacağınız ve göze alabildiğiniz oranda bir miktarda para ile yatırım yapın. Bu ayı piyasası kesinlikle yerini tekrardan boğalara bırakacak.

Fiyat 100.000 dolara ulaşabilir mi?

Tabi ki yaşanan düşüşler sonrasında kripto para piyasalarında şu anda bir panik halinin olduğunu görünmekte. Bunu, Fear and Greed (Korku ve Hırs) endeksi de gözler önüne sunuyor. 12 Mart’ın son saatlerinde başlayan ve 13 Mart sabahına dek süren düşüşler sonrasında piyasalardaki panik belirgin bir hal almış ve Fear and Greed endeksi, en düşük rakam olan 1’i kaydetmişti.

Cardano Kurucusu Bitcoin
Cardano Kurucusu Bitcoin Yorumu Ve Fear&Greed Endeksi

Bir diğer yandan sektörün önde gelen ismi PlanB , kendisinin geliştirmiş olduğu ve BTC fiyatının 2021’de 100 bin dolar olacağını öngördüğü “stock to flow (S2F)” modeli hakkında konuştu. Popüler analist, yaşanan düşüşe rağmen fiyat hedefinde bir değişiklik olmadığını dile getirdi.

Analist, yaşanan düşüşe karşın Bitcoin fiyatının hala kendisinin daha önce çizdiği aralıkta gidip gelmeye devam ettiğini söyledi. PlanB, benzeri dönemlerde bu tarz ciddi bir volatilitenin olduğunu belirtti ve bu durumun zayıf elleri piyasadan attığını vurguladı.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!


Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!