Pazartesi, Nisan 19, 2021

Cardano İşlem Hacmi ile ATH yaptı!

Son dönemde Cardano için harika olaylar oluyor. Son dönemde ciddi yükselişler yapan ADA, Tüm zamanların en yüksek fiyatı 1.48 $ ‘a ulaştı. Bu, Messari tarafından takip edildiği gibi, geçen yıl yaklaşık %2600’lük bir artışa işaret ediyor.

Aslında bu dönüm noktası, akıllı sözleşme platformu için daha fazla iyi haberi beraberinde getiriyor. 24 saat içinde Cardano’ya olan ilginin artması, zincir içi işlem hacmini 19,8 milyar dolara çıkardı, Ethereum’un 13,2 milyar dolarını geçti ve sadece 27,2 milyar dolarla Bitcoin’e ikinci oldu.

Tüm bu faaliyetler, ADA’nın piyasa değerini hem BNB’yi hem de USDT’yi aşarak, Bitcoin ve Ethereum’un ardından piyasadaki üçüncü en yüksek seviyeye çıkardı.

İlk olarak 2017’de piyasaya sürülen Cardano, Ethereum Kurucu Ortağı Charles Hoskinson tarafından, Input Output Hong Kong (IOHK) ve Cardano Foundation aracılığıyla oluşturuldu.

Akıllı Sözleşme Platformu Cardano

Cardano’nun son başarısı, blok zincirini kullanan büyük projelerin eksikliği göz önüne alındığında bir sürpriz olarak geliyor. İşlem hacmi açısından Ethereum’u aşmış olsa da Ethereum, blockchain tabanlı uygulamalar açısından çok daha popüler olmaya devam ediyor.

Cardano, geliştiriciler için bir platform olması için dApp’ler olmadan bu başarıyı sürdürebilecek mi?

Cardano’nun büyük uygulamaların eksikliği, ADA’nın son boğa koşusunun tanıtımı nedeniyle sonunda değişebilir. Cardano’nun önceki hacim eksikliği, uygulamaları için bir platform arayan geliştiriciler için caydırıcı bir etki yapmış olabilir ve sonuçta Ethereum ağının sağladığı popülaritenin dikkatini çekmiş olabilir.

Alternatif olarak, bir geliştirici, akıllı sözleşmeler alanında son zamanlarda başarılı olan EVM uyumlu Binance Akıllı Zinciri (BSC) de düşünebilir. BSC, Cardano’dan çok daha düşük bir piyasa değerine rağmen son zamanlarda daha büyük uygulamalarla olan popülaritesi nedeniyle kayda değer olmaya devam ediyor.

Cardano (ADA) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21