Çarşamba, Ocak 27, 2021

Cardano: IOHK, Aralık ayında Goguen’in HFC öncesi ilerlemesini bildirdi

IOHK şu anda, Cardano ana ağında Aralık ayında HFC etkinliğinden önce yerel token ve token kilitleme işlevleri üzerinde çalışıyor. Geliştiriciler, Akıllı sözleşme platformu Plutus için geliştirme maliyet modelini tamamlamaya yakın.

Goguen döneminin ilerleyişiyle ilgili yeni bir video güncellemesinde, Goguen Proje Yöneticisi Dimitris Poulopoulos ve Cardano Proje Yöneticisi Volodymyr Hulchenko, Toplumu son gelişmeler hakkında bilgilendirdi. Shelley’den sonra Goguen, Cardano’yu tamamen merkezi olmayan hale getirmek için kaydedilen ilerlemeyle bağlantılı olarak ağ için en önemli kilometre taşlarından biridir.

Goguen ve Cardano düğüm ekiplerinin şu anda üzerinde çalıştığı bileşenler, Platformun akıllı ve finansal sözleşmeler, Çoklu belirteç desteği, Birlikte çalışabilirlik ve daha fazlasını uygulama yeteneklerini artıracak bir dizi yeni özellik ve işlev getirecek.

Cardano ana ağında Goguen için ilk sert çatal birleştirici (HRC) etkinliğinin Aralık ayının ilk haftasında gerçekleşmesi bekleniyor ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson tarafından açıklandığı gibi token kilitleme için destek sunulacak. Bu, Goguen’in ana ağa tam entegrasyonu için zemin hazırlamaya başlayacak ilk büyük güncellemedir. Hulchenko bu bağlamda şunları söyledi:

Node ekipleri, yerel TOKEN ve kilit TOKEN özellikleri sunmaya devam etti. Son birkaç hafta içinde, ekipler bir düğüm API’si ve CLI uygulamaları eklemeye (…) odaklandı.

Ayrıca, CDDL belirtimleri tamamlandı, Yerel simge işlevselliği için isteğe bağlı komut dosyaları eklendi ve Ledger ekibi, Birden çok simge işlevini geliştirdi. Consensus ekibi, Yeni özelliklerin kapsamlı bir şekilde test edilmesinden sorumludur.

Poulopoulos, Yerel bir token ortamının ön üretiminin CLI Düğümünde bir konfigürasyonun tanıtılması ve dokümantasyonda bir güncelleme ile başladığını ekledi. Ayrıca mevcut cüzdanların kullanımına “izin veren bir sürüm üretmek için gerekli” BE cüzdanında değişiklikler yapıldığını bildirdi.

Cardano’nun ERC20 dönüştürücüsündeki ilerlemesi

Cardano için üretimdeki en ilginç araçlardan biri Ethereum ERC20 token dönüştürücüdür. Bu araç, Merkezi olmayan uygulamaların geliştiricilerinin tokenlerini Cardano blok zincirine yönetmelerine ve taşımalarına izin verecek. Poulopoulos, Bu araçla ilgili en önemli güncellemelerin önümüzdeki haftalarda yapılacağını söylemesine rağmen, Aracın işlevlerini üretim öncesi bir CLI düğümünde test etme yolunda ilerlediklerini açıkladı.

Son olarak, ekipler Cardano’da akıllı ve finansal sözleşmeleri destekleyecek Plutus platformu için maliyet modelini tamamlayacak. Bu, Proje geliştirmenin en önemli bölümlerinden biridir ve IOHK CEO’su daha önce “olabildiğince öngörülebilir olduğundan emin olmak istediklerini” söylemişti. Bu nedenle geliştiriciler “Plutus Playground’u yenilemeye” odaklanıyor ve Cardano blockchain test emülatörünün yanı sıra Marlowe programlama dilinin beta sürümünü iyileştirmek için çalışıyorlar.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,076.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34