Pazar, Şubat 28, 2021

Cardano: IOHK, Afrika’da benimsenmek üzere Fortune 500 şirketlerine katılacak

Charles Hoskinson, Fortune 500 şirketlerini Afrika’da Cardano’yu (ADA) benimsemeye dahil etmeyi planlıyor. Litecoin ile işbirliğinin başarılı olması koşuluyla IOHK, Bitcoin ve Dash ile birlikte çalışabilirliği hedefleyebilir.

Yeni bir röportajda IOHK CEO’su Charles Hoskinson, 2021 stratejisi hakkında ilginç bilgiler verdi. Cardano’nun mucidi, Afrika ve Orta Doğu’da gelişmekte olan ekonomilere genişlemek isteyen Fortune 500 şirketlerinin daha hızlı ve daha ucuz bir ödemeye ihtiyacı olduğunu iddia etti. yerel işlemler için sistem. Cardano’da Hoskinson ideal çözümü görüyor, bu yüzden en büyük ABD şirketlerini gemiye almak ve onlara çözüm olarak ADA satmak için “agresif bir şekilde Fortune 500’ün peşine düşecek“.

Bir Fortune 500 şirketi, bu pazara girebilmek ve bu tüketicilerle çalışmak için yeni araçlara ihtiyaç duyar. Bunu kolaylaştırabiliriz çünkü bu yargı bölgelerinde, özellikle Etiyopya’da, örneğin üç yıldan fazla bir süredir var.

Hoskinson bir süredir Afrika kıtasının dağıtılmış muhasebe teknolojisi ve dijital para birimleri için büyük potansiyeline işaret ediyor. COVID-19 salgınından önce, Uluslararası Para Fonu (IMF), dünyanın en hızlı büyüyen beş ekonomisinin Afrika’da olduğunu tahmin ediyordu.

Buna göre Hoskinson, genç Afrikalılar arasında kripto para birimlerinin artan bir şekilde benimsendiğini ve Afrika ülkelerinden Cardano’ya büyük ilgi olduğunu söyledi. IOHK CEO’sunun geçen Ekim ayında açıkladığı gibi, Orta Afrika’da zaten IOHK’ya yaklaşan ve bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) açısından “bir şeyler yapmayı” öneren merkez bankaları var.

Verdiği röportajda Hoskinson, bu anlamda Afrika’nın parçalanmış ekonomisi ve gelişmemiş bankacılık sistemi nedeniyle “ademi merkeziyetçi finans (DeFi) için olgunlaştığını vurguladı. Fortune500 şirketlerinin işe alımına atıfta bulunarak şunları söyledi:

Fortune 500’ü nasıl çekersiniz? Bunu, ‘Hey, şu anda parası olan ve ürünlerinizi tüketmek isteyen platformumdaki 100 milyon müşteriye erişmek ister misiniz?’ Diyerek yaparsınız.

Cardano, 2021’de “Ethereum katili” olacak mı?

Cardano, epey bir süredir “Ethereum katili” etiketini taşıyor. Sözleri 2021’de büyük işler de takip edebilirdi. Ethereum’un eski kurucularından olan Hoskinson, geçen yıl Ethereum blok zincirinin eksikliklerine işaret ederek ve avantajlarını özetleyerek selefi projesiyle rekabeti körükledi. Yıllarca süren araştırmalardan sonra, bunlar Goguen dönemiyle 2021’de ana ağa entegre edilecek:

Şimdi akıllı sözleşmeler hakkında konuşmaya başlıyoruz. Sadece meta veri ve mağaza değeri sayısının ötesinde çok daha fazla kullanım ve fayda hakkında konuşmaya başlıyoruz. Bu DApps çağı, DeFi çağı. Ve Cardano’nun bunu keşfettiğini ve bunun için savaştığını görmek gerçekten heyecan verici olacak. […]

Her şey düşünüldüğünde, bence bu muhtemelen sahip olduğumuz en verimli yıl. Ve 2021’i dört gözle bekliyorum. Bu ivmeyi koruyabilir ve uzatabilirsek, Ethereum’a ve bu adamların geri kalanına paralarının karşılığını gerçekten vereceğiz.

Ancak Cardano, Hoskinson’ın işaret ettiği gibi sadece Afrika kıtasına değil, blok zinciri dünyasına da köprü kurmaya çalışıyor. Örneğin, IOHK şu anda blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirliği sağlamak için Litecoin Vakfı ile çalışıyor.

Litecoin ile çalışıyorsa, muhtemelen Bitcoin veya Dash veya bu diğer adamlardan herhangi biri ile çalışacaktır.

Cardano, birlikte çalışabilir blok zincirleriyle bir geleceği hedeflerken, Hoskinson kriptografinin kuantum hesaplama ve kuantum teknolojisinin ortaya çıkmasından önce gelişmesi gerektiğini vurguladı.

Blok zinciri teknolojisine gelince, IOHK CEO’su kuantum bilgisayarların tehdit oluşturmadığına inanıyor. Yetkili bir blockchain mimarı ile tehdidin önlenebileceğini söyledi. Bunun yerine Hoskinson, İnternet iletişimi için “büyük sorunlar” öngörüyor:

Sırları korumaya çalışan ulus devletlere büyük zarar verecekler. Ayrıca, Satoshi’nin özel anahtarları kırılabilir, böylece insanlar isterlerse Satoshi’nin PGP Anahtarı ile imzalamaya başlayabilirler.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,433.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98