arama

Cardano Hard Fork Geliyor! CEO’su: Şubat Ortasında Hard Fork Bekliyoruz!

Cardano Yorum 10 Mart 2020

Cardano Hard Fork Şubatta Geliyor! – Cardano (ADA)’yı geliştiren blockchain firması IOHK’nın kurucu ortağı ve CEO’su Charles Hoskinson, şubat ayı ortasında Cardano hard fork işlemi yaşayacağını söyledi.

Cardano Hard Forku

17 Ocak tarihinde katıldığı canlı yayın sırasında Hoskinson, popüler kripto para birimi Cardano’nun fikir birliği algoritmasının önümüzdeki ay Cardano (ADA) için hard fork işlemi ile yükseltilmesini beklediğini belirtti. Şubat ayı ortasında, “Ouroboros Bizantine Fault-Tolerant (OBFT)” konsensüs protokolünün uygulamaya alınmasını “çok yüksek ihtimalle” şeklinde değerlendirdi:

“Görünen o ki, çok yüksek ihtimalle şubat ayında OBFT Cardano hard fork işleminin gerçekleşmesini sağlayacağız. Bu konuda hala borsa ortaklarımızla konuşuyoruz ve bunun için tüm altyapının hazırlandığından emin olmak istiyoruz. Şu an için altyapı oldukça iyi görünüyor. Dolayısıyla şubat ayı ortasında OBFT hard fork işlemini bekliyoruz.”

Haber yayına hazırlandığı esnada IOHK, Cointelegraph’ın yükseltme işlemi ile ilgili değişikliklere ilişkin sorgusunu yanıtlamadı.

Cardano Hard Fork

Hoskinson canlı yayın sırasında ayrıca, Daedalus popüler kripto para birimi Cardano (ADA) cüzdan yazılımı ile Ledger donanım cüzdanı entegrasyonunun hazır hale geldiğini de söyledi.

Cardano Hard Fork Geliyor! ADA cephesinde hızlı gelişme

Yaşanan bu gelişme Cardano (ADA) için yeni değil. Cardano (ADA)’nın ticari blockchain kolu Emurgo, hisse senedi token arzları ve borsaları için düzenlemeler geliştirmek üzere blockchain görev gücü oluşturmak adına Özbekistan hükümetiyle ortaklık kurdu.

Geçen ay yeni bir Cardano test ağı hayata geçti. Popüler kripto para birimi Cardano (ADA) sahipleri, 24 saat içinde ağda yüksek etkileşim miktarı oluşturdular. 5 milyardan fazla token (o esnada yaklaşık 195 milyon dolar değerindeydi) ile işlem yapıldı.

Hard Fork Nedir?

Hard Fork veya Hardfork, Blockchain teknolojisiyle ile ilgili bir terim olmak ile birlikte daha önce geçersiz olan blokları veya işlemleri geçerli kılan (ya da tam tersi) protokolde gerçekleşen değişikliğe verilen isimdir. Böyle bir durumda tüm düğümlerin veya kullanıcıların protokol yazılımının en güncel sürümüne geçmesi gerekmektedir. Başka bir deyişle hardfork, bloğun önceki sürümünden kalıcı bir şekilde ayrılması olayıdır.

Böylece önceki sürümleri çalıştıran düğümler artık en yeni sürüm tarafından kabul edilmemektedir. Fork ile birlikte blok zincirinde iki yol oluşur. Yeni yol daha güncel ve yükseltilmiş bir şekilde yoluna devam ederken eski yol kaldığı yerden yoluna devam eder. Genelde hard forktan kısa bir süre sonra eski zincirdekiler, sürümlerinin güncelliğini yitirdiğini veya ilgiyi kaybettiğini fark ederek hızlı bir şekilde en son sürüme geçerler.

Cardano 2020 Fiyat Analizi:

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Enes Başoğlu
Enes Başoğlu Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap