Salı, Nisan 20, 2021

Cardano Fiyat Analizi: 21 Mart

Cardano’nun fiyatı yeni bir ATH kurmaya çok yaklaştı, ancak başka bir trendin tersine dönmesine engel oldu. Geçtiğimiz gün, kripto para bir düşüş eğiliminin gerçekleştiğini gördü ve son 24 saatte ADA fiyatının yüzde 5’in üzerinde değer kaybettiğini gördü.

Yazım sırasında, ADA 1,19 dolardan işlem görüyordu ve 38,4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti.

Cardano 4 Saatlik Grafik

Cardano’nun fiyat hareketi, son 24 saatte istikrarlı bir düşüş eğilimi gösterdi ve son birkaç saat içinde, kripto paranın 1.17$’lık destek seviyesi düşüşü durdurmayı ve fiyatı dengelemeyi başardı. Ancak, kısa vadede, ayılar ADA pazarının kontrolünü elinde tutuyor gibi görünüyor ve tüccarlar önümüzdeki 24-48 saat içinde daha fazla düşüş bekleyebilir. Böyle bir senaryo, mevcut destek başarısız olursa, ADA’nın bir sonraki kısa vadeli hedefini, fiyatı 1.08 dolar civarında kılarsa gerçekleşmesi muhtemeldir.

Kripto para bir trendin tersine döndüğünü görecek ve yukarı doğru hareket edecekse, ADA’nın 1,31 dolar seviyesindeki güçlü direnç aralığı ile başa çıkması gerekiyor.

GEREKÇE
Madeni paranın teknik göstergeleri bu bakış açısını desteklemektedir. Hem MACD göstergesi hem de RSI, piyasada güçlü düşüş eğilimi gösteriyor. MACD göstergesi, sinyal hattı MACD çizgisini geçerken düşüş eğilimi gösterdi. Şu anda trendin tersine döndüğüne dair herhangi bir işaret yok gibi görünüyor. RSI göstergesi, aşırı alım bölgesinden düştüğü ve yazı yazılırken aşırı satım bölgesinin derinliklerine indiği için benzer bir görünümü yansıtıyor.

SONUÇ
ADA’nın fiyatı son 24 saatte sabit bir düşüş gördü. Fiyat düşüşü ani desteğiyle dengelenmiş gibi görünse de, kripto para hala önemli bir düşüş baskısı sergiliyor ve traderlar bir trendin tersine dönmesini beklemeden önce fiyatının kısa vadede bir başka düşüşe devam ettiğini görmesi muhtemel. Bu, fiyatı önümüzdeki 24-48 zaman aralığında ikinci desteğine 1.08$’a yaklaştırabilir.

Cardano (ADA) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Ali DEMİREL
  Ali DEMİREL, uzun yıllar boyunca onlarca farklı sektör ve alanda edindiği bilgiler doğrultusunda yönelmeye karar verdiği kripto dünyasında, önemli isimlerin ona kattığı bilgiler ve tecrübeler ile Coin Otağ bünyesinde gelişmeyi, geliştirmeyi hedefliyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96