Cardano Ceo’su Bitcoin ve ADA Hakkında Açıklamalar Yaptı | Gelecek Potansiyeli Nedir?

efewf
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano 2021’in ilk aylarını her ne kadar dolu bir şekilde geçirsede son zamanlarda durum pek öyle gözükmüyor. Cardano Ceo’su Charles Hoskinson ise ciddi tartışmalara yol açacak açıklamalarıyla Cardano’yu gündemde tutmaya çalışıyor gibi gözüküyor.

Hoskinson, Bitcoin ve Cardano arasında ciddi bir fark olduğunu söyledi. Bitcoin’in Proof-of-work (POF) üzerine kurulu olduğunu belirterek bunun dünya ekosistemine olan zararlarından bahsetti. Cardano ağının Proof-of-Stake (POS) üzerine kurulu olduğunu belirterek bu sayede ciddi enerji tüketimlerine yol açılmadığını belirtti. Cardano’nun Bitcoin’e göre 1.6 milyon kat daha fazla enerji verimliliğine sahip olduğunu söyledi.

Cardano Bitcoin’in bu madencilik ağına göre ciddi bir avantaj oluşturuyor çünkü POF sistemlerinde madencilik yapmak bi hayli masraflı ve zor. Hoskinson son olarak Bitcoin’in bu model nedeniyle uzun vadede verimli bir kullanım elde edemeyeceğine dair söylemlerde bulundu.

Son olarak Cardano ağının en önemli güncellemelerinden birisi olan Alonzo’nun Cardano için yeni bir yükseliş etkisi yaratacağı düşünülüyor. Yakın zamanda Bitcoin’in POF üzerine kurulu olmasına Ripple cephesinden de eleştiri gelmişti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Cardano (ADA) fiyatı an itibariyle$ 1.21dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!