Cardano, Byron Blockchain’e Geçiyor!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bu Mayıs, Ethereum ile rekabet eden akıllı bir sözleşme platformu olan Cardano, Byron’ın başarılı bir şekilde yeniden başlatılmasının ardından Shelly aşamasına geçmeye başlayacak.

Byron, zirvesi sıfırdan inşa edilmiş sağlam, merkezi olmayan ve esnek bir İspat Kanıtı konsensüs ağına yol açacak beş aşamanın ilk aşaması ve temeliydi.

Cardano, sonunda dapp başlatılmasına ve doğrulanabilir akıllı sözleşmelere izin verecek olan hakemli ve üçüncü nesil bir blockchain olarak tanımlandığı için Byron, temelini kurdu. Sonuçlandırıldıktan sonra amaç, geliştirilmiş bir Daedalus cüzdanının piyasaya sürülmesiydi. Daedalus, Cardano gelişimine yardımcı olan üç ana kanattan biri olan ve IOHK tarafından piyasaya sürülen bir masaüstü cüzdanıdır.

cardano

Başka bir basit ve hafif cüzdan olan Yoroi de piyasaya salındı. Bu sürüm Emurgo tarafından desteklenir ve hızlı işlemler ve cüzdanın günlük kullanımı için tasarlanmıştır.

Shelly Aşaması, Cardano (ADA) için büyük bir kilometre taşıdır 

Shelly, Cardano için önemli bir kilometre taşıdır. Kısmen Charles Hoskinson’ın kalite ve denetim ısrarındaki dirayeti sayesinde birkaç kez ertelenen Shelly ana ağı, ağın mükemmel bir şekilde merkeziyetsiz bir şekilde dağıtılmasını sağlıyor.

Başarılı bir blok zincirinin temelini oluşturan birinci unsur merkeziyetsizcilik, ikinci unsur ise toplumun katılım göstermesidir. Her iki açıdan da Cardano’nun, başarılı teşvik programı sayesinde yüksek katılımla başarılı olmuştur.

IOHK şöyle diyor:

“Cardano’nun başarılı bir şekilde Byron’u yeniden başlatmasının ardından, Shelley ana ağına aşamalı geçişe başlıyoruz. Bu, statik, federe bir sistemden dinamik, merkezi olmayan bir Cardano blok zincirine geçmek anlamına gelir. Süreç, Shelley yükseltme, hibrit aşamasıyla sonuçlanan bir dizi Haskell Shelley TestNet ile başlıyor. ”

Teşvik edilen TestNet Cardano, havuz işletmecilerine “kritik altyapılarını oluşturma konusunda deneyim kazandırırken IOHK mühendislerinin yeni teşvik mekanizmalarını gerçek ADA sahipleri tarafından devredilen gerçek ADA ile test etmelerine izin verdiğini” de ortaya koyuyor.

Geçiş 3 Aşamalı olacak

Bu aydan itibaren Cardano, düğümlerini merkezi ve federal bir sistemden merkezi olmayan bir ağa kaydırarak test etmeye başlayacak.

Ek olarak, bu TestNet “Shelley ana ağının ilk günden itibaren sınıfının en iyisi bir deneyim olacak şekilde kalibre edilmesini sağlamakla” ilgilidir. Bununla birlikte, önemli bir ayrım, normal ADA sahiplerinin dahil olmayacağı ve test süreleri sıkı olacağından programın herkese sunulamayacağı yönündedir.

Ayrıca, ADA sahipleri yeni Daedalus cüzdanını deneyecek, halka açık TestNet’i keşfe çıkacak, geri bildirim sağlayacak ancak bunları gerçek ADA kullanmadan yapacaklar.

Aktiviteye göre önde gelen akıllı sözleşme gelişimi Ethereum da değişiyor. Bir İspat Kanıtı konsensüs algoritmasını benimseyen ETH 2.0 “Topaz” TestNet, 22.000’den fazla denetimciyi teste çekti ve önümüzdeki birkaç ay içinde ana ağının bitmesi bekleniyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster