Cardano (ADA) Yorum Analizi: Uzun Vadeli

Cardano uzun vadeli fiyat analizi 12 Temmuz

Cardano için, yükseliş devam ediyor gibi görünüyor. Şimdi, Litecoin ve Binance Coin gibi büyük kripto para birimlerinin önünde ve kripto para sıralamasında 8. sırada yer alan ADA, iki haftadan kısa bir süre önce 3.2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip, piyasa değeri 2 milyar doların altındaydı.

ADA’nın günlük fiyat grafiğine bakıldığında, altcoin 0.0207 $ ‘ın altına düştüğünde 12 Mart düşüşünden sonra güçlü bir iyileşme oldu. Ancak o zamandan beri, fiyatı yüzde 650’nin üzerinde bir artışla 0.123 dolara çıkaran güçlü bir yukarı kanalda işlem görüyor.

Cardano ADA Yorum Analizi

Üç kez yukarı yönlü kanal aşağıdan bir kırılma tehdidi altında kaldı – Mart ayı sonunda, Mayıs ayı başında, fiyat 0.088 dolarlık direnişin test edildiği seviyeden tekrar Haziran ayı başında 0.055 dolara çarptı. Mayıs ve Haziran aylarında kopukluğun ardından, fiyat her seferinde neredeyse bir ay boyunca yatay seyretti. Yana doğru hareket sırasında, fiyat kanalın alt eğilim çizgisini vuracak ve geri sıçrama yapacaktı.

Cardano uzun vadeli fiyat analizi 12 Temmuz

Kaynak: Trading View üzerinden ADAUSD

Geçen hafta, fiyat daha akut bir üst trend çizgisinde seyrediyordu. Taban aynı olsa da, üst hat fiyatın 0.119 $ ‘da sert bir dirençle karşı karşıya kalacağına işaret etti, bu da Haziran 2019’da Bitcoin 13.000 $’ ın üzerine çıkınca tüm pazarın yükseldiği zamanla karşılaştı. Bununla birlikte, Cardano yükselmeye devam etti ve şimdi Temmuz 2018’den bu yana en yüksek noktasında işlem görüyor.

İşler durdukça, altcoinler pazarın en iyisi gibi görünüyor, Bitcoin hala sıkı işlem görüyor ve ADA geç kalan en yüksek alt kazancılardan biri. Bu nedenle, altcoin’in RSI’sının aşırı alım bölgesinin çok kısa olan 69,99’da yükselmesi şaşırtıcı değil. 21 Nisan’dan bu yana, ADA’nın RSI değeri 50’nin üzerindedir ve üç kez 70’lerin kritik seviyeye geçmiştir.

Yukarı kanaldaki tarihi fiyat hareketlerine ve RSI sayısına dayanarak, ADA’nın Mayıs ve Haziran aylarında olduğu gibi yanlara doğru hareket etmesi muhtemeldir. Bu yanal hareket, fiyatı birkaç gün önce vurduğu 0.133 $ ‘ın üzerine çıkmayacak ve hacim tutarlıysa, bu kanalı ay sonuna kadar sürdürmelidir. Bununla birlikte, önemli destek seviyesi 0.105 $ ve kanalın tabanında yatmaktadır.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.