Cardano (ADA) üçüncü en büyük vadeli işlemler piyasası oldu

Cardano’dan Shelley ‘Elbise Prova’sı; Temmuz Ayının Tüm Yayınları
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3 Şubat’ta Cardano para biriminde bir hard fork gerçekleşti. Mary güncellemesinin testnet ile başarılı bir şekilde entegre edilmesinden sonra, Cardano, Ethereum ağına benzer şekilde birden fazla varlığı destekleyebilecek bir konumda.

Bu durumdan sonra ADA fiyatı yüzde 475 arttı. Altcoin şu anda türev piyasalarında beklenmedik fiyat dalgalanmaları görüyor.

Aralık 2020’nin sonundan bu yana, ADA’nın 81 milyon dolarlık toplam ileriye dönük açık pozisyonları 580 milyon dolara yükseldi. Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) para birimlerinin ardından üçüncü en büyük türev piyasası oldu.

Cardano’nun zincir içi ve alım satım verileri, Litecoin’den (LTC) önemli ölçüde daha iyi performans gösteriyor.

Bir hafta önce Litecoin, ADA’nın vadeli işlem pozisyonu yüzde 50 üzerindeydi. Son beş günde Litecoin’in toplam vadeli işlem pozisyonu yüzde 40 düştüğü için tablo tersine döndü.

20-22 Şubat tarihleri ​​arasında Litecoin gibi yüzde 30’luk bir fiyat düzeltmesi gören ADA, 125 milyon dolarlık long işlemlerinin tasfiyesini gördü. Toplam açık pozisyonların yüzde 19’u nakde dönüştü.

ADA ticaret hacmi ve zincir içi veriler güçleniyor

Hacim, yatırımcı ilgisinin en önemli göstergesidir. Fiyat hareketinden bağımsız olarak, düşük alım satım işlemleri, düşük bir kullanıcı tabanını veya yeni girişlerin eksikliğini yansıtır.

Üç ay önce çok daha düşük bir tabandan başlamasına rağmen, ADA’nın işlem hacmi Şubat ayında artarken, Litecoin’in günlük ortalaması 2 milyar doları geçmedi. ADA’nın borsalardaki toplam spot ticaret hacmi ise 2,8 milyar dolar seviyesinde görülüyor.

Cardano’nun zincir üzerindeki ölçümleri, artan kullanıma ve açık pozisyonların yükselişine işaret ediyor. Veriler, her iki ağın da Kasım 2019’a kadar benzer iş hacmi ve işlem değeri seviyelerini paylaştığını gösteriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,083.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!