Cardano (ADA) Fiyat Analizi! | Yeni Bir Düzeltme Yolda mı?

Cardano'nun (ADA) kısa vadeli görünümü giderek daha aşağı yönlü ve oldukça değişken görünüyor. Fiyatı ileride ne bekliyor?

Cardano (ADA) 2
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano, teknik güncellemelerinden iyi bir destek aldı: platform, blok zincirine akıllı sözleşmeler yetenekleri ekleyecek. ADA, Mayıs ayında 2.51 dolarla zirveye ulaştığı için bu gelişmelerin faydasını görüyor. Bununla birlikte, bu dalgalanma, kripto pazarında düzeltme yapıldığında kısa sürdü. Öyleki ADA, 2,51 dolardaki zirvesinden yüzde 35 daha düşük işlem görüyor.

Cardano (ADA) Saatlik Grafik

Önce Bitcoin’i vuran aşağı yönlü oynaklık, kalan altcoinlerin de değer kaybetmesine neden oldu. ADA’nın kısa vadeli görünümü de giderek daha aşağı yönlü ve oldukça değişken görünüyordu.

ADA, düşük noktasından çeşitli direnç seviyelerini aşmaya çalışsa da, fiyatı bir satış baskısı devraldı ve değeri geri itti. Bu şimdi iki kez oldu ve her geri itişte fiyat, toparlanmanın başladığı fiyattan daha yüksek bir seviyeye yerleşti. Bu, grafikte görülebilir.

Fibonacci geri çekilme seviyeleri, ADA’nın geri dönüş yolculuğu için önemli dirençlere işaret ediyor. Ani bir düşüş, fiyatın 1,49 dolara düşmesine neden olduğunda, fiyat yeniden 1,59 dolara yükseldi. Bu, yüzde 23.60 Fib seviyesiydi ve yatırımcılar tarafından desteklendi. Fiyat direnci ikinci kez test ettiğinde başarısız oldu ancak ilginç bir şekilde Fibonacci oranının yüzde 38,20’sine yerleşti. Bu, sabit düzeltme ile ADA değerinde genel bir yükseliş eğilimi kaydetti.

Bu fiyat paterni, şu anda ADA’nın bir dalgalanma ve düzeltme aşamasına tanık olduğunu gösterdi. Fiyat hala aşağı yönlü baskı gösterdiğinden, potansiyel olarak 1,49 dolardan destek alabilir. RSI, Aroon göstergesinin piyasadaki düşüş eğilimine işaret ederken alım baskısının arttığını öne sürebilir.

Sonuç

ADA mevcut fiyat modelini takip ederse, kısa süre sonra başka bir düzeltmeye tanık olabilir. Satış baskısının minimum düzeyde kalmasıyla ADA, direnci yeniden test etmek için harekete geçebilir. Varlık bu seviyeyi geçemezse, fiyat başka bir düşüşe tanık olabilir. Bununla birlikte, direnci kırmak ADA piyasasında bir trendin tersine dönmesine neden olabilir.

Cardano (ADA) fiyatı an itibariyle$ 1.41dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!