Diğer

  Capriole Investments’in Yeni Raporuna Göre, 2024 Yılı Bitcoin için Muhteşem Olabilir!

  • Charles Edwards, 2024’ün Bitcoin için dört yıllık döngüsünde muhtemelen en yüksek getirileri sunabilecek önemli bir yıl olacağına dair güçlü bir argüman sunuyor.
  • Edwards, “Bugün piyasalar inanılmaz hızlı hareket ediyor ve geleceğe yönelik bakıyorlar. Makro duyuruları yapılır yapılmaz fiyatlandırma başlar “diyor.
  • Yarılanmanın zaten fiyatlandırıldığı yönündeki yaygın argümanı ele alırken, Edwards, “Bitcoin’in geçmişinden öğrendiğimiz bir şey varsa, o da yarılanmanın asla fiyatlandırılmadığıdır” diye karşı çıkıyor.

  Capriole Investments’in yeni raporunda yer alan bilgilere göre, Bitcoin için 2024 yılı kritik bir öneme sahip; BTC fiyatındaki 3 önemli katalizör!

  Capriole, Bitcoin için Gelecek Yıl Tahminlerini Paylaştı

  Bitcoin-BTC

  Capriole Investments tarafından yakın zamanda yayınlanan kapsamlı bir raporda Charles Edwards, 2024’ün Bitcoin için dört yıllık döngüsünde muhtemelen en yüksek getirileri sunabilecek önemli bir yıl olacağına dair güçlü bir argüman sunuyor. Rapor, Bitcoin’in geleceğiyle ilgili birçok yönü ele alıyor, bunlar arasında enflasyon koruması olarak rolü, yaklaşan Halving etkinliği ve yakın zamanda onaylanacak ETF’lerin etkisi bulunuyor.

  Edwards, Bitcoin’in enflasyondan korunma aracı olarak performansına ilişkin şüpheleri ele alarak başlıyor. “Bitcoin, artan enflasyonun ortasında 2021’deki performansı açısından sert bir itibara sahip” diye belirtiyor. Popüler inanışın aksine Edwards, “Bitcoin büyük bir enflasyondan korunma aracıydı; olması gerektiği zaman da öyleydi” diyor.

  Bitcoin’in 2020’nin ilk çeyreğinden 2021’in ilk çeyreğine kadar etkileyici %1000 artış göstererek diğer tüm varlık sınıflarını geride bıraktığını vurguluyor. Bu performansın, Mart 2020’de duyurulan Federal Rezerv’in çok trilyon dolarlık QE paketlerine doğrudan bir yanıt olduğunu açıklıyor. Edwards, “Bugün piyasalar inanılmaz hızlı hareket ediyor ve geleceğe yönelik bakıyorlar. Makro duyuruları yapılır yapılmaz fiyatlandırma başlar “diyor.

  Edwards, Bitcoin’i geleneksel korumalarla karşılaştırarak, Bitcoin’in likidite patlaması sırasındaki performansının eşsiz olduğuna dikkat çekiyor. “Bitcoin’in kriz sırasında en iyi enflasyon koruması olarak başarılı olduğundan şüphe yok” diyor ve “İkinci en iyisi yok. Bitcoin, gördüğümüz en iyi enflasyon korumasıydı” diye ekliyor.

  Bitcoin’deki Halving Etkinliğinin Önemi

  Bitcoin için ikinci önemli katalizör, Nisan 2024’teki yaklaşan yarılanma etkinliğidir. Edwards, bu etkinliğin ciddiyetini vurgulayarak, “Nisan’da gerçekleşecek olan Bitcoin yarılanması, Bitcoin’in arz büyüme hızını 0,8% yıllık ve altına (1,6%) düşürecek ve bu ilk kez Altın’dan daha düşük olacak” diyor. Bu şu anlama geliyor: “Nisan 2024’te, Bitcoin ilk kez altından daha sert hale gelecek.”

  Yarılanmanın zaten fiyatlandırıldığı yönündeki yaygın argümanı ele alırken, Edwards, “Bitcoin’in geçmişinden öğrendiğimiz bir şey varsa, o da yarılanmanın asla fiyatlandırılmadığıdır” diye karşı çıkıyor. Ayrıca Edwards, önceki döngülerle paralellikler kuruyor ve birçok zincir üstü ölçümün, mevcut döngünün 2019 ve 2015’tekileri tam olarak yansıttığını gösterdiğine dikkat çekiyor.

  Üçüncü olarak, Edwards, CFTC’nin 2021’de Bitcoin’i bir emtia olarak sınıflandırmasının getirdiği açıklığı vurguluyor. Ayrıca, BlackRock’ın Bitcoin ETF başvurusunun önemli duyurusunu ve federal temyiz mahkemesinin Grayscale spot ETF’sini reddetme kararını yeniden gözden geçirmesini emreden duyuruyu da belirtiyor. Temel senaryo beklentisi, SEC’in spot ETF’yi Ekim 2023 veya Ocak 2024 tarihlerinde onaylayacağı yönündedir.

  ETF’lerin Bitcoin üzerindeki potansiyel etkisini tartışırken, Edwards, Altın’la paralellikler çizerek, Altın ETF’sinin 2004’te onaylanmasını takip eden önemli bir boğa koşusuna dikkat çekiyor. “Altın ETF’si onaylandığında, ardından büyük bir %350 getiri ile yedi yıl süren bir boğa koşusu geldi” diyor analist ve “bu nedenle, çok yakın gelecekte üç inanılmaz katalizörümüz var” diyerek yaklaşan yarılanma, yakın zamanda onaylanacak ETF’ler ve Bitcoin’in en iyi enflasyon koruma statüsünü sıralıyor.

  Sonuç olarak, Edwards, boğa eğilimli ancak dikkatli bir görünüm sunuyor. Kısa vadeli boğa sinyallerini kabul etmesine rağmen, uzun vadeli perspektife ilişkin iyimser kalıyor. “Bitcoin’in dört yıllık döngülerinde, genellikle getirilerin %90’ının gerçekleştiği 12-18 aylık bir dönem olur, ardından 2-3 yıl boyunca yatay ve düşüş yaşanır” diyor ve “Bu döngünün tek en yüksek getirili yılı 2024 olacak ve verilerin bu tezi desteklediğine inanıyorum” diye ekliyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bloomberg, Spot Bitcoin ETF’lerinin Durumunu Güncelledi: SEC, Tüm Başvuruları Reddedebilir!

  Bloomberg'den gelen güncel bilgilere göre, SEC'in ertelediği spot Bitcoin ETF'leri başvuruları reddedilmeyi bekliyor ve 1 tanesi çoktan reddedili!

  SON DAKİKA: Japon Otomotiv Devi Honda, Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek!

  Japonya merkezli otomotiv devi Honda'nın Bitcoin ve Ethereum'u ödeme yöntemi olarak kabul edeceği haberleri piyasada yankı uyandırıyor!

  Geçtiğimiz Hafta Bitcoin Öncülüğündeki Kripto Fonları Sermaye Girişi Gördü!

  CoinShares'in yeni raporuna göre, geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünlerindeki girişlere Bitcoin öncülük ederken, ETH en az sevilen altcoin oldu.

  SON DAKİKA: Grayscale, Spot Ethereum ETF’si için Başvuru Yaptı! Tüm Detaylar!

  Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, Ethereum Trust fonunu spot Ethereum ETF'sine dönüştürmek için harekete geçti!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Ethereum 1700 Doların Üzerinde Kalmayı Başardı! Sırada Ne Var? Güncel ETH Fiyat Analizi!

  Ethereum fiyatı 1700 dolarlık kritik direncin üzerine tutunmakta başarılı oldu: ETH için bir sonraki direnç seviyesi kaç dolar? Güncel ETH analizi!

  2 Ekim Güncel Bitcoin Fiyat Analizi: BTC için Bir Sonraki Fiyat Hedefi Nedir?

  Bitcoin fiyatı Ekim ayının ilk haftasına yükseliş ile başladı: Bitcoin'in bir sonraki hedefi ne olacak? BTC'nin güncel destek ve direnç seviyeleri!

  1 Ekim Güncel Polygon (MATIC) Fiyat Analizi: MATIC Coin Yükseliş Rallisi mi Başlatıyor?

  Polygon (MATIC), son 24 saat içerisinde önemli bir direnç seviyesini aşarak yükselişe geçmiştir: MATIC coin yükseliş hareketini sürdürecek mi?

  1 Ekim Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: LINK Coin Bu Desteğe Tutunamazsa Yükseliş Hareketi Sonlanabilir!

  Chainlink (LINK) son zamanlarda oluşturduğu yükseliş trendini bozmaya yakın görünüyor: Bu destek tutunamazsa LINK coin daha fazla düşebilir!

  OGN Kritik Direncin Üzerine Tutunamadı! Şimdi Ne Olacak? Güncel OGN Coin Analizi!

  Origin Protocol (OGN) son 24 saatte %20'den fazla artış göstermiş ve dikkatleri çekmeyi başarmıştır: OGN'nin yükselişe devam etmesi için bu direnci aşması gerekiyor!
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Bloomberg, Spot Bitcoin ETF’lerinin Durumunu Güncelledi: SEC, Tüm Başvuruları Reddedebilir!

  Bloomberg'den gelen güncel bilgilere göre, SEC'in ertelediği spot Bitcoin ETF'leri başvuruları reddedilmeyi bekliyor ve 1 tanesi çoktan reddedili!

  SON DAKİKA: Japon Otomotiv Devi Honda, Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek!

  Japonya merkezli otomotiv devi Honda'nın Bitcoin ve Ethereum'u ödeme yöntemi olarak kabul edeceği haberleri piyasada yankı uyandırıyor!

  Geçtiğimiz Hafta Bitcoin Öncülüğündeki Kripto Fonları Sermaye Girişi Gördü!

  CoinShares'in yeni raporuna göre, geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünlerindeki girişlere Bitcoin öncülük ederken, ETH en az sevilen altcoin oldu.