Büyük Oyun Şirketleriyle Bitcoin İçin Görüşmeler Başladı!

oyun
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski bir Güney Koreli sosyal medya devi, kripto para birimi endüstrisinin yardımıyla işini yeniden başlatma sözünü hala canlı tutuyor. Yerel bir medya kuruluşu, Cyworld’ün kripto ile ilgili girişimleri içeren “büyük oyun şirketleri” ile görüşmelerde bulunduğunu bildirdi.

Yonhap’a göre Cyworld, oyun endüstrisindeki yazılım üreticileriyle Ethereum tabanlı tokeni Dotori’yi (SNS) benimsemek için anlaşmalar düzenlemeyi düşünüyor. Firmadan bir temsilci şunları söyledi:

Daha önce ‘Meşe Palamudu’ olarak adlandırılan Cyworld jetonlarını büyük oyun şirketlerinin ürünleriyle takas etmenin yollarını tartışıyoruz. Cyworld token’larının kullanılabileceği ekosistemi genişletiyoruz.

Ancak Cyworld, oyun alanında “büyük” olanların döngüde olduğunu belirtmesine rağmen, görüşmelere katılan şirketlerin isimlerini açıklamadı.

Rapora göre, planlar beklendiği gibi devam ederse, kullanıcılar hizmetler için ödeme yapmak ve sonunda Cyworld ile anlaşma imzalayan şirketlerde oyun satın almak için Dotori’yi kullanabilir.

Aynı gün firma, Kakao’nun Klaytn ağıyla rekabet etmek için ana ağını başlatma planlarını açıkladı. Hareket, MCI Vakfı ile yapılan görüşmelerden sonra mümkün olacak.

Cyworld’ün Geçmişi Kripto Sanayi

Cyworld şu anda yerel bir eğlence şirketi olan SKY E & M’yi içeren beş yerli şirketten oluşan bir konsorsiyumun mülkiyetindedir. Firma, 2016 yılında bir veri sızıntısı olayından sonra Aire adlı bir şirket tarafından satın alındığında, “Cling” adlı bir kripto için token satışlarında yaklaşık 0,5 milyon dolar topladı.

Ancak, token fiyatları hızla dibe vurdu ve işler başarısız oldu.

Güney Kore sosyal medya ağı 1999’da hizmete girdi. Yıllar geçtikçe ülke çapında çılgınca popüler hale geldi.

Yeni yönetim aynı zamanda Dotori’yi “Güney Kore’nin ilk üç kripto borsasında” listelemeyi planlıyor, ancak bazı raporlar ülkedeki ilk üç borsadan hiçbiriyle henüz bir görüşme yapılmadığını öne sürüyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!