Bulut Madenciliği (Cloud Mining) Nedir? Nasıl Çalışır?

Bulut-Madenciligi-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin için madencilik zorlaştığından ve daha az karlı hale geldiğinden, birçok kripto meraklısı bulut madenciliğine yöneldi. Bulut madenciliği sağlayıcıları, madencilik ekipmanlarını, insanların satın aldığı bir dizi sözleşmeye göre kullanıcılara kiralar. Ve bu tür bir işbirliğinin tonlarca faydası var.

İlk olarak, buluttaki kripto para birimi madenciliği çok daha yüksek karlılık sunuyor. Ek olarak sağlayıcının donanımı daha güvenilirdir. Ayrıca, madencilik şirketleri tüm bakımları gerçekleştirerek yeni üyeler için giriş maliyetlerini düşürürler. Ayrıca bulut madenciliği teknolojilerinde, iyi bir pasif gelir getirecek en iyi ve en karlı stratejileri seçmek için akıllı algoritmalar kullanılır. Bu tür akıllı madenciliğin bir başka pozitif tarafı ise çevresel faydaları ve sürdürülebilirliğidir. Başka bir deyişle, madencilik donanımını optimize ederek ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak Bitcoin madenciliği sürecini en verimli hale getiriyor.

Bulut madenciliği genel olarak işin zor taraflarını yapmadan veya ekipman satın almadan Bitcoin madenciliği işine girmenin en kolay yoludur. Ancak doğru platformu seçmek gerçekten zor olabilir. Başka bir deyişle, kar elde etmek için en iyi platformu seçtiğinizden emin olmak için birçok şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. En iyi ve güvenilir bulut madenciliği Web sitesini arıyorsanız, bulut madenciliği sağlayıcılarının arasındaki kişisel sıralamamızı kontrol etmek için birkaç dakikanızı ayırın.

SHAMINING Bulut Madenciliği

shamining-bulut-madenciligi

Shamining, 2018’de tutkulu kripto para birimi yatırımcıları ve BT uzmanlarından oluşan bir ekip, çok kısa sürede başarıya ulaşan yeni bir bulut madencilik platformunu başlatmaya karar verdi. SHAMINING, kripto para topluluğuna yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı madencilik hizmetlerini en etkili şekilde sunan Londra merkezli bir şirkettir. Buradaki ana fikir, paylaşılan karma güç kapasitelerinin verimli bir uygulamasıdır. Sağlayıcı şimdiye kadar farklı ülkelerden 17.000’den fazla kripto yatırımcısını sisteme dahil etti. Madencilik platformu her geçen büyümeye devam ediyor. Birçok kullanıcı, SHAMINING bulut madenciliğini istikrarlı getirileri ve müşteri dostu politikasıyla en iyi ve en güvenilir bulut madenciliği web sitesi olarak seçti.

Platform, seçilen bulut madenciliği sözleşme seçeneğine bağlı olarak oldukça yüksek bir karlılık vaat ediyor. Mevcut iki temel madenci sınıfı vardır.

 • Lite Power , düşük karlılığa sahip başlangıç ​​türü bir Bitcoin madencisidir.
 • Pro Power , bulut madenciliğinden gerçekten yüksek bir kârlılık vaat eden BTC madencileri kümesidir.

Bu arada, SHAMINING platformunda mevcut talep edilen getiri oranı %143 ile %156 kadardır. Ve kendi adına, minimum giriş tutarı yalnızca 250 dolardır. Bu, SHAMINING’i yeni başlayan yatırımcılar için en iyi bulut madenciliği web sitelerinden biri yapıyor. 5000 dolarlık bir madencilik sözleşmesi kapsamında tahmini aylık gelir 890 dolardır. Yani bu sistemi kullanmanız durumunda  kullandıktan sonraki sadece bir yıl içinde, 10.680 dolarlık bir pasif gelir elde edilebilir. Bir yılda 10.000 dolardan fazla bir pasif gelir yaratmak aslında hiç de fena değil.

SHAMINING‘de bulut madenciliği için mevcut seçenekler şu şekildedir:

 • 23.580 GH/s ve %143 getiri ile CPU . 1 GH/s başına fiyat 0.0120 dolardır.
 • 94.340 GH/s ve %149 getiri ile GPU . 1 GH/s başına fiyat 0.0113 dolardır.
 • 235.849 GH/s ve %156 getiri ile ASIC . 1 GH/s başına fiyat 0.0109 dolardır.

Ayrıca en yüksek getiri oranlarına sahip bireysel madencilik planları, bir SHAMINING destek ekibiyle iletişime geçilerek talep üzerine sağlanabilir.

Axenmine.com Bulut Madenciliği

Axenmine, İngiltere merkezli bir şirket tarafından işletilen çevrimiçi ve mobil bir bulut madenciliği platformudur. Axenmine, İzlanda, Gürcistan ve Kazakistan’da geniş güneşli ve rüzgarlı alanları olan ve bu da bulut madenciliğini çevre dostu yapan üç Veri Merkezi parkına sahiptir.

Minimum depozito miktarı 500 dolardır . Axenmine platformunda ortalama verim oranı %150’dir. Kaydolduktan hemen sonra hesapta uygun bir hash gücü oranını seçerek kişisel bir yıllık planınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Kârlılığa daha yakından bakalım. Axenmine’de madencilik sözleşmelerine 5.000 dolar yatırım yaparak aylık 650 dolar gelir elde edebilirsiniz . Böylece Bitcoin madenciliği ile bir yıl içinde 7800 dolar net bir pasif gelire ulaşabilirsiniz.

Axenmine’de aşağıdaki planlar kapsamında kripto para madenciliği yapmaya başlayabilirsiniz .

 • Başlangıç (%143 getiri ile 90.000 GH/s). 1 GH/s başına fiyat 0.0120 dolardır.
 • Profesyonel (%149 getiri ile 450.000 GH/s). 1 GH/s başına fiyat 0.0120 dolardır.
 • Akıllı ( %156 getiri ile 2.000.000 GH/s). 1 GH/s başına fiyat 0.0120 dolardır.
 • Sınırsız hash gücüne ve en yüksek getiriye sahip VIP planı için talep üzerine fiyat oluşturulabilir.

Birçok kripto yatırımcısının en iyi ve güvenilir bulut madenciliği web sitesi olarak Axenmine’i seçmesinin ana nedeni, dünyanın her yerinden madencilere basit ve uygun fiyatlı erişim sunabilmesidir. Bitcoin kazanmaya başlamak için bir hesap oluşturup kaydolmanız yeterlidir. Bulut madenciliği sözleşmesi satın aldıktan hemen sonra kripto para kazanmaya ve paranızı günlük olarak almaya başlayabilirsiniz. Ödüllerinizi sıfır sorunla çekip her gün sabit bir pasif gelir elde edebilirsiniz. Görüldüğü gibi, herhangi bir kişi (yeni başlayanlar dahil) Axenmine’de büyük yatırım tutarları olmadan bir kripto madencisi olabilir .

CCG Bulut Madenciliği

CCG Mining, merkezi Londra olan İngiltere’de bulunan bir bulut madenciliği sağlayıcısıdır. Ek olarak 2016’da başlatılan bir projedir. Öyle ki bu şirket şimdiye kadar 50.000’den fazla müşterinin (hem ticari hem de bireysel) güvenini kazandı. CcgMining.com altı ülkede (İngiltere, Rusya, Polonya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve Letonya) bulunan beş temsilciliğe sahiptir.

Sadık bir fiyatlandırma politikası, CCG platformunun ana avantajıdır. Çeşitli popüler seçeneklerin yanı sıra çok çeşitli sözleşmelere de yer verilmektedir.

 • Mini , günlük 1 GH/S için 0,00017 dolar bakım ücreti olan deneme amaçlı bir sözleşmedir. Mevcut fiyat 100 GH/s başına 10.99 dolardır.
 • Starter , yeni başlayan kripto yatırımcıları için en popüler madencilik planıdır. Bakım ücreti günlük 1 GH/S için 0.00017 dolardır.
 • Fiyat 400 GH/s başına 45,99 dolardır.Pro , istikrarlı kripto yatırımcıları için en yüksek getiri oranlarına sahip yüksek verimli bir plandır.

Her türlü madencilik sözleşmesi, CCG Madencilik’te bir yıllık veya sınırsız seçenek olarak mevcuttur. En önemli artıları, tek seferlik satın alma fiyatları, %100 çalışma süresiyle en düşük elektrik oranlarıdır. Ayrıca bir madencilik sözleşmesi satın alarak şirketin iş ortağı olursunuz. Ekstra avantajları ise düzenli para çekme, BTC cüzdanına doğrudan ödeme veya sınırsız yönlendirme potansiyeli gibi tonlarca avantaj içeren bir ortaklık programıdır. Birkaç dakika içinde hesabınızda bir yönlendirme bağlantısı oluşturarak CCG’deki ortaklık programına sıfır sorunla katılabilirsiniz.

Genesis Bulut Madenciliği

Bir sonraki bulut madenciliği sağlayıcımız, kendisini ‘bulut yoluyla Bitcoin madenciliği’ endüstrisindeki en büyük teknoloji şirketi olarak gören genesis-mining.com’dur. Şirket 2013 yılının sonlarında kuruldu. Ve şimdi müşterilerin bir madencilik algoritması seçmesine ve dakikalar içinde para kazanmaya başlamasına izin veriyor. Tek sorun, Genesis Mining’deki mevcut madencilik sözleşmelerinin çok hızlı bir şekilde satılmasıdır. Bu nedenle, hesap oluşturmak ve bu güvenilir bulut madenciliği web sitesi ile kripto para madenciliği yapmaya başlamak için şansınız olmalı.

Hash oranı oldukça iyidir. Kullanıcılar Genesis Mining’de iyi getirilerle günlük ödemeler alırlar. Şu anda madencilik için en popüler seçenek, maksimum 24 ay süren Ethereum planlarıdır. Bu tür bir sözleşmede herhangi bir bakım ücreti yoktur. Ek olarak bu, küçük giriş miktarlarına sahip yeni başlayan yatırımcılar için oldukça iyi bir seçimdir. Diğer bir şey ise, her türlü madencilik sözleşmesinin, tüm süre boyunca bir kerelik ödemeler ile olması ve aylık bir abonelik modeline dayalı olmamasıdır. Seçilen planı satın aldıktan sonra, doğrudan kripto para cüzdanınıza aktarılacak şekilde düzenli madencilik ödülleri alırsınız. Ek olarak, kripto para birimi ve madencilik alanlarında acemi olmanız durumunda bile başlamak gerçekten uygun seçenektir.

BeMine Bulut Madenciliği

BeMine.club merkezi Moskova olan Rusya’da bulunan güvenilir bir bulut madenciliği sağlayıcısıdır. 2018’in başlarında kurulan şirket, uluslararası müşterilere farklı seviyelerde sözleşmeler altında yüksek istikrarlı ve kazançlı Bitcoin madencilik hizmetleri sunuyor.

Şu anda, Rusya’daki Veri Merkezlerinde kendi ASIC madencilerinden oluşan bir havuzu ve küresel kripto para birimi topluluğuna katılmak isteyen bireylerin ekipmanlarını bir araya getiriyor. Temel olarak, madencilik teçhizatı sahiplerinin makinelerini ortak Veri Merkezlerinde kiralıyorlar.

BeMine’de madencilik sürecini başlatmak için kripto para cüzdanınız (BTC veya altcoinler), dijital para ödeme sistemi veya Visa/MasterCard aracılığıyla para yatırabilirsiniz. Şirketin, hesaba para eklemek için herhangi bir komisyon talep etmediği belirtilmelidir. BeMine platformundaki diğer avantajlar hızlı ve kolay ödemelerdir. 0.005 BTC biriktirirken kullanıcılar cüzdan bölümünden para çekme talebi gönderirler. Bundan hemen sonra, çıkarılan fonlar doğrudan belirtilen adrese gönderilecektir.

Bulut Madenciliği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

madencilik

Bulut madenciliği nedir? Nasıl çalışır?

Bulut madenciliği, özel ekipman satın almadan veya yönetmeden, kripto para madenciliği yapmanın en basit yoludur. Paylaşılan kazı gücüne sahip bir sağlayıcının, Veri Merkezleri kullanılarak, yeni kriptoları oluşturma sürecidir.

Madencilik bir hizmet olarak sunulduğundan, genellikle bazı maliyet ve ücretleri içerir.

Başka bir deyişle, ekipman bakımından ve hizmet/elektrik faturalarının ödenmesi size ait değildir. Bunlardan sorumlu olan bulut sağlayıcı şirketinden madencilik donanımı kiralayarak, Bitcoin madenciliği yapılır.

Bulut madenciliği sağlayıcısı nedir?

Bulut madenciliği sağlayıcıları, kripto yatırımcılarının hesap açmasına ve sürece uzaktan erişim izin veren ticari şirketlerdir. Genellikle kendi Veri Merkezlerini işletirler. Ek olarak ekipmanların bakımını kendileri yaparlar.

Bulut madenciliği güvenli mi?

Yasal ve güvenilir sağlayıcılarla iş yaptığınızda endişe etmenize gerek yoktur. Bu bağlamda güvenilir Bulut Madencilik şirketleri aracılığıyla, kripto para birimi oluşturma süreci güvenli ve emniyetlidir.

Herhangi bir teknik bilgi gerekli mi?

Bulut madenciliği platformunda sıfır teknik bilgi ile Bitcoin kazanabilirsiniz. Sadece bir sözleşme satın almanız gereklidir. Sonrasında bir madenci kiralayın ve günlük pasif gelirinizi takip edin.

Bulut madenciliği yasal mı?

Güvenilir web sitelerinde bulut madenciliği yoluyla madencilik yapmak çoğu yerde %100 yasaldır. Ekvador, Mısır veya Çin gibi bulut madenciliğinin şu anda yasa dışı olduğu birkaç ülke istisnadır.

Sorumluluk Reddi

Bu makale bir sponsorlu makaledir ve yer alan madencilik şirketleri, yazının ana sponsorlarıdır. Sizin için uygun Bulut Madenciliği (Cloud Mining) sitesini seçmeden önce kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz. Olası kazanç veya kayıplardan yatırımcı veya ürün kullanıcısı sorumludur. Coin Otağ hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster