Diğer
  Ana SayfaHaberBu Verilere Göre, Bitcoin Fiyatı Yakında Artabilir!

  Bu Verilere Göre, Bitcoin Fiyatı Yakında Artabilir!

  -

  • Mart ayından bu yana Bitcoin fonlama oranı en düşük seviyede.
  • Bitcoin haftalık olarak hala kayıplarını kazanca dönüştüremedi.
  • Satış baskısının artması fiyatı 27 bin doların altına itebilir.

  Fonlama oranlarına göre Bitcoin’de yakın bir zamanda yükseliş bekleniyor. Ancak öte yandan fiyat grafiği kritik seviyeleri işaret ediyor.

  Bu Verilere Göre Bitcoin Yakında Yükselebilir!

  Blockchain verilerine göre, bu sabah Bitmex’te Bitcoin (BTC) için fonlama oranının bu yılın Mart ayının ortasından bu yana en negatif orana ulaştığı görüldü. Sonuç olarak BTC fiyatının yakında yükselebileceği tahmin ediliyor.

  bitcoin-fonlama-oranı

  Verilere göre, yatırımcılar ve traderlar ezici bir çoğunlukla fiyatının düşeceğini varsaydığında, BTC’nin fiyatının yükselme olasılığı tarihsel olarak arttı. Ancak, 6 Mayıs 2023 ile dün arasında BTC fiyatının yaklaşık %4 düştüğü göz önüne alındığında, bu teori henüz gerçekleşmedi.

  Bitcoin Fiyatı Kritik Seviyelerde İşlem Görüyor!

  Yazı sırasında, önde gelen kripto fiyatının önceki 24 saatte %0,27’lik bir kazanç elde edebildiği görülüyor. Sonuç olarak, BTC’nin fiyatı 27.562 dolar. Ne yazık ki, bu olumlu fiyat hareketi haftalık fiyat performansını yeşile çeviremedi ve BTC, son 7 gün içinde hala %2,86 düştü.

  btc-usdt-1-g

  BTC/USDT Günlük Fiyat Grafiği

  BTC’nin günlük grafiğindeki teknik göstergeler, kripto fiyatının takip eden 24-48 saat içinde düşmeye devam edeceğini gösterdi. BTC fiyatının son 2 haftada daha düşük seviyeler göstermesinin ardından oluşan alçalan üçgen, pazar liderinin grafiğinde hala çok büyük bir satış baskısı olduğunu gösterdi.

  BTC’nin fiyatı bu satış baskısına yenik düşerse, kısa vadede muhtemelen 26.600 dolara düşecek. Bu düşüş tezi, 9 günlük EMA ile 20 günlük EMA arasındaki son düşüş eğilimi ile destekleniyor ve bu da BTC’nin kısa vadeli bir düşüş trendine girdiğini gösteriyor.

  Düşüş tezinin teyidi, BTC’nin fiyatı 27.380$ seviyesinin altına düştüğünde olacaktır. Öte yandan, BTC’nin bu seviyenin üzerinde bir pozisyon sürdürmesi, ya 27.380$ ile 28.420$ arasında kısa bir konsolidasyona veya 9 günlük ve 20 günlük EMA çizgilerinin yaklaşık 28.700$ seviyesinde kırılmasına neden olacaktır.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler