Pazar, Mart 7, 2021

Bu uygulamaya dikkat edin! Kullanıcıların kripto paralarını çalıyor..

Dev kripto donanım cüzdanı üreticisi Trezor, kullanıcıları Google Play mağazasındaki sahte Trezor uygulaması hakkında uyardı.

Trezor’a göre, bu kötü amaçlı uygulamanın Trezor cüzdanını oluşturan şirket olan Trezor veya SatoshiLabs ile hiçbir bağlantısı yok. 18 Ocak’ta durumu açıklayan Trezor, müşterilerini sahte uygulamayı indirmemeleri konusunda uyardı ve şifrelerini kimseyle paylaşmamalarını hatırlattı.

Android cihaz kullanan tüm Trezor sahiplerine uyarı!

Bu uygulama kötü amaçlıdır ve Trezor veya SatoshiLabs ile hiçbir ilişkisi yoktur. Lütfen indirmeyin.

– Trezor (@Trezor)

Trezor, ayrıca Android cihazlarda Trezor cüzdanını kullanmak için küçük bir el kitabı yayınladı. El kitabında şirket, Mycelium, Sentinel ve Walleth gibi üçüncü taraf Trezor uygulamalarının bir listesini paylaştı.Mycelium, Sentinel veya Walleth dahil olmak üzere büyük üçüncü taraf Trezor uygulamaları.

Sahte Trezor uygulaması, çeviri yayınlanma tarihi itibariyle Google Play mağazasında hala bulunabilir. 18 Ocak’tan bugüne kadar başvuru 1.000’den fazla indirildi. Sahte uygulamayla ilgili yaklaşık 200 yorum var ve çoğu uygulamanın sahte olduğu konusunda uyarıda bulunuyor. Bir kullanıcı, “Bu uygulama bir aldatmaca. Kurtarma şifrenizi resmi Trezor donanımı dışında hiçbir yere girmeyin. Fiziksel donanım cüzdanı dışında bu şifreyi isteyen herkes sizi dolandırmaya çalışıyor” dedi.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22