Bitcoin için kritik zamanlar: Büyük pozisyonların kapanış günü geldi

Bu Önemli Metrikler Bitcoin (BTC) için Büyük Boğa Koşusunun Gelişini Öngörüyor!

Bitcoin’in 2017’de devasa boğa koşusundan bu yana birçok artış ve düşüş oldu. Bitcoin, en yüksek seviyesinden 3.000 $ ‘a düştü; 2019’da 14 bin dolar seviyesine yükseldi. Bununla birlikte, Glassnode’un son verileri, Bitcoin arzının % 60’ının bir yıl içinde hiç hareket etmediğini gösteriyor. Bu veriler, yatırımcılar arasındaki “durma” davranışının önemli ölçüde arttığını ortaya koymaktadır.

Bu Onemli Metrikler Buyuk Bitcoin BTC Boga Piyasasinin Gelisini Gosterir

Balinalar Bitcoin (BTC)’lerini Satmıyor

Balina olarak da bilinen, büyük miktarda Bitcoin’e sahip olan yatırımcılar, varlığı uzun vadede tutmakla ünlüdür. Bireysel yatırımcılar makul bir ralli olduğunda hızla satış ve kar elde ederler. 2019’da % 200 ralliye rağmen Bitcoin arzının yarısından fazlasının hareket etmediği düşünüldüğünde, BTC’nin ana sahiplerinin balina olduğu sonucuna varılabilir.

Balinalar denilen bölüm kısaca 1000 Bitcoin ve binlerce kullanıcısı olan kişilere ait Bitcoinleri tutan kripto borsaları olarak tanımlanabilir. Delphi Digital tarafından sağlanan mevcut veriler, Bitcoin arzının % 21.5’inin 5 yıldır hareket etmediğini ortaya koyuyor. Bitcoin’in uzun vadede yükseleceğini düşünerek çok fazla Bitcoin yatırımcısı bekliyor olabilir.

Büyük Bitcoin (BTC) Boğa Piyasası Geliyor

Kurumsal yatırımcıların artan beklentileri gerçeğe dönüşebilir. Üçüncü başarılı Bitcoin ayrımı önemli bir katalizördür. Yarısının tarihsel olarak büyük fiyat artışlarına yol açtığı bilinmektedir. Aynı zamanda, analiz firması Skew’in verileri, Bitcoin opsiyon tüccarlarının yükselişte olduğunu gösteriyor. CME Bitcoin seçenekleri Perşembe günü Perşembe günü yeni bir rekor kırdı ve opsiyonlara olan ilgi artmaya devam ediyor.

1591008518 58 Bu Onemli Metrikler Buyuk Bitcoin BTC Boga Piyasasinin Gelisini Gosterir

Bu metrikler, bölünmeden sonra beklenen boğa piyasasını gösterebilir. Ayrıca, tüm zamanların yüksek fiyatlarının her zaman yarım bir olaydan yaklaşık bir yıl sonra geldiğine dikkat etmek önemlidir. ABD doları enflasyonu artmaya devam ederken, Bitcoin hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Tüm bu ve diğer faktörlerin birlikte çalışmasıyla, başka bir büyük boğa piyasası yaklaşıyor olabilir.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.