Bu İki Önemli Olay Bitcoin Yatırımcısını Etkileyebilir

bitcoin btc dolar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
2021, Bitcoin için ve dolayısıyla daha büyük kripto para piyasası için çok önemli bir yıl. Bitcoin, benimsenme açısından uzun bir yol kat ederken, 2020-21 boğa koşusu, Bitcoin’in yatırımcı tabanını etkileyen çok önemli iki olay gördü.

Birincisi, geleneksel ve kurumsal çevrelerden gelen faiz artışıyla birlikte kurumsal yatırımlarda bir artış oldu. Bitcoin’de fiyatıyla cevap verdi. Ayrıca geleneksel Pazar ve BTC’nin S&P 500 ile olan ilişkisini de içeren ilginç bir gelişme daha gördü ve altın son birkaç ay içinde kendi evrimini geçirmiş gibi görünüyor.

2021’in ilk çeyreği sona erdiğinde, Bitcoin’in fiyatı ve değerli bir varlık deposu olarak performansı son derece olumludur ve kurumsal ve perakende yatırımcılarda keskin bir artışa neden olmaya devam etmektedir. Bu, Bitcoin’in şu anda sahip olduğu yüksek değerlemeye rağmen, kripto ticareti şu anda 60 bin dolara yakın.

Aslında, piyasa verilerine göre bu fiyat değerleme açısından son 8 yıldaki en iyi ilk çeyrekdir. Arcane Research tarafından sağlanan verilere göre coin %100 kazançlarını kaydetmesine izin vermiştir. Aynı zaman diliminde, iki gelişme BTC’nin fiyatını artırdı.Birincisi Tesla’nın BTC’ye yaptığı yatırımdı ve ikincisi BNY Mellon, BTC ve diğer kripto varlıkları için entegre hizmetleri duyurdu.

İlginçtir ki aynı zaman diliminde Bitcoin, Vadeli İşlemler Açık Faiz seviyelerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını da gördü. CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre, varlık için uzun vadeli büyümeyi sağlayan çift kenarlı bir kılıç olmuştur. Raporda şu işaretlere işaret etti:

“Piyasaya yeni para akmasıyla BTC vadelileri açık faiz seviyeleri her iki büyük satıştan önce tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Kısa vadede acı verici olsa da, bu satışlar bazı kaldıraçlı pozisyonların kapanmasına yardımcı oldu ve daha fazla büyümenin yolunu açtı.”

Buna ek olarak, kripto para birimi son üç ay içinde olumlu bir fiyat trendini koruyabildi. Aslında, bitcoin’in geleneksel finans pazarındaki yakın rakipleri king coin ile olan ilişkilerini değiştirmiş gibi görünüyordu.

İlişkideki bu değişiklik, BTC-Gold korelasyonuna bakıldığında da belirgindi. Bir değer deposu ve uzun vadeli bir varlık olarak, BTC’nin en yakın rakipleri altın gibi parasal metaller olmaya devam ediyor ve CoinMetrics’in verileri, BTC’nin altınla korelasyonundaki değişikliğin, biraz toparlanmasına rağmen, daha da sert bir düşüş yaşadığını gösteriyor gibi görünüyordu.

 

2021’in kalan dörtte üçünde, geleneksel varlıklar söz konusu olduğunda Bitcoin’in korelasyonunun daha da düştüğü görülebilir. Bu, BTC pazarının diğer varlıklara kıyasla sahip olduğu özerklik nedeniyle Kurumsal Yatırımcı güvenini zorlayacaktır.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!