Cumartesi, Kasım 28, 2020

Bu Hisse Senetlerinde Yüzde 30 ve Üzeri Potansiyel Getiri İhtimali Doğdu! İşte detaylar

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Haftanın ilk iş gününe pozitif açılışla başlayan endeks, seans başında gelen güçlü alımlarla 1200,00 seviyesi üzerinde tutunmayı başardı ve günü %1,06 değer kazancıyla 1205,37 puanla kapattı. Böylelikle endeks şubat sonrası en yüksek kapanışını gerçekleştirmiş oldu. Güne hafif pozitif başlamasını beklediğimiz endekste 1215,00’i direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde ise 1235,0- 1240,0 bandı hedeflenebilir. Olası kar satışları karşısında ise 1187,0 ilk destek olmak üzere 1173,0’e geri çekilme hız kazanabilir.

 Dolar/TL ise, Perşembe açıklanacak olan Merkez Bankası faiz kararı öncesi geri çekildi. 7,87 üzerinde tutunmaya çalışan kurda buy seviyenin altında kalınması halinde 7,80’e düşüş hız kazanabilir. Perşembe gününe kadar 7,80-7,91 bandında dalgalanan bir Dolar/TL izleyebiliriz. Olası yükselişlerde ise 7,91 üzerinde yeniden 7,96 test edilebilir.

Bugünün Gündeminde…

 Powell, dünya genelinde merkez bankalarının yüzde 80’inin dijital para birimi çıkarma fikrini araştırdığına dikkati çekerek, dijital para birimlerinin sunduğu fırsat ve risklerin ülkelere göre farklılık göstereceğini aktardı. Dijital para birimlerinin ödeme sistemlerini geliştirebileceğini vurgulayan Powell, daha az maliyetli ve hızlı işlem yapma imkanı sunacağını anlattı. Powell, dijital para birimi konusunda özel sektör ile iş birliği içinde olunması gerektiğini vurgulayarak, bir dizi araştırma projesine katıldıklarını ve deneylerin yapıldığını anlattı.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans sonlarına doğru Merkezi Hükümet Borç Stoku açıklanacak. Önceki 1,81mlr olarak gerçekleşmişti.

 Yurtdışı veri gündeminde ise seans başlarında Euro Bölgesi Cari Denge ve öğleden sonra ABD tarafında Eylül ayı İnşaat İzinleri verileri yayınlanacak. Her iki veride de yükseliş bekleniyor.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları ABD teşvik paketindeki belirsizlik ve vaka sayılarındaki artışla açılışta negatif olması bekleniyor. Asya piyasaları karışık bir seyir izlerken Amerika vadelileri dünkü seans kapanışı sonrası ortalama %1 kayıpla işlem görüyor.

 EUR/USD ise, dün bir miktar yükseliş kaydederek 1,1795’i test etti. Paritedeki bu yükselişin kalıcılığı için 1,1740’ın üzerinde tutunma devam etmeli. An itibariyle 1,1770’in hemen üzerinde işlem gören Eur/Dolar’da 1,1790’ın geçilmesi halinde 1,20 yeniden hedeflenebilir. Olası geri çekilmeler ise 1,1740’ı destek olarak izleyeceğiz. Altında kalınması halinde ise 1,1620’ye düşüş hız kazanabilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten – (20.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09