Pazartesi, Ocak 18, 2021

Bu hafta izlenecek 5 kripto para birimi ve analizleri!

Bitcoin (BTC) para birimini desteklemeye devam eden kurumsal yatırımcılar, Aralık ayı itibarıyla yeni bir rekor kırdı.

İş zekası şirketi MicroStrategy, 650 milyon dolarlık dönüştürülebilir tahvilleri 2025 yılına kadar yüzde 0,75 artırdığını açıkladı. Şirket şu anda “işletme sermayesi ihtiyaçlarını ve diğer genel kurumsal amaçları” belirledikten sonra net gelirini Bitcoin’e yatırmayı planlıyor.

Kurumsal yatırımcılar, tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın olan BTC’yi satın almak için böylesine bir iştah gösterdiklerinden, fiyat düzeltmelerinin de çok derin olmaması şaşırtıcı değil.

Tyler Winklevoss, CNBC ile geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda, kurumsal yatırımcıların “enflasyon, para basımı ve Corona virüsü salgını nedeniyle uygulanan yasaklardan” endişe duyduğunu belirtti. Tüm bunların Bitcoin’e dönme nedeni olduğunu savundu.

Son zamanlarda Bitcoin’in fiyatı 19.000 $ ‘ın üzerine çıktı ve bir kez daha 20.000 $’ lık psikolojik dirence döndü. Bu seviye aşılırsa bireysel yatırımcılar arasında FOMO oluşturabilir.

Bireysel yatırımcılardan gelen para artmaya başlarsa, Bitcoin ivme kazanabilir ve yükseliş trendinin bir sonraki ayağı için zemin hazırlayabilir.

Bitcoin ile birlikte, önümüzdeki hafta yükselmesi muhtemel birkaç altcoin var. Coinotag analisti Rakesh Upadhyay, dikkate alınması gereken kritik destek ve direnç seviyelerini belirlemek için ilk 5 kripto para biriminin çizelgelerini inceledi.

BTC / USD – Bitcoin teknik analizi

Bitcoin fiyatı, 10 ve 11 Aralık’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (18.435 $) altına kapandı. Ancak, 11 Aralık mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların paniğe kapılmak ve pozisyonlarını düşürmek yerine düşüş sırasında satın aldıklarını gösteriyor.

BTC / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat, 12 Aralık’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamanın üzerine çıktı ve son birkaç gün içinde keskin bir düşüş bekleyen satış yapan ayılar tuzağa düşmüş görünüyor. Boğaların kısa sürede toparlanması ve satın alması sayesinde fiyat, azalan kanalın üzerine çıktı.

Fiyat tekrar 19.500 ila 20.000 dolar arasındaki genel direnç bölgesine ulaştı. Boğalar fiyatı bu bölgenin üzerine çıkarabilirse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir.

Tersine, fiyat mevcut seviyelerden tekrar keskin bir şekilde düşerse ve 17.500 $ ‘ın altına düşerse, kısa vadeli zirvenin bu bölgede olduğu düşünülebilir. Böyle bir hareket, bir sonraki destek seviyesini 16.191 $ ‘a itecektir.

20 günlük üssel hareketli ortalama yükselirken, göreli güç endeksi (RSI) 50 seviyesinden döndü. Böylece boğalar piyasayı ele geçirdi.

ETH / USD – Ether fiyat analizi

Ether (ETH) azalan kanaldan çıktı ve boğalar avantaj sağladı. Fiyat şimdi 622 $ ‘dan 635 $’ a yükselmeyi hedefliyor.

Günlük ETH / USDT çifti grafiği. Kaynak: TradingView

Göreceli güç endeksi orta noktadan sıçradı ve düşüş trendi çizgisinin dışına çıktı. Bu görüntü, boğaların üstün olduğunu açıkça göstermektedir.

Boğalar fiyatı direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir. Bazı duraklamalar olsa da bir sonraki hedef 800 dolar olacak.

Öte yandan, ETH / USD çifti genel dirençten dönerse ancak çok fazla düşmezse, bu olumlu bir işaret olacak ve direnç bölgesinin kırılma olasılığını artıracaktır.

Bu yükseliş görünümü, fiyatın mevcut seviyelerden düşmesi ve kanala yeniden girmesi durumunda geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, kanaldan çıkmanın bir boğa tuzağı olduğunu gösterecektir.

XMR / USD – Monero teknik analizi

Monero (XMR) fiyat grafiği, 7 Aralık’ta ters baş ve omuz oluşumunu tamamladı. Ancak, ayılar 9 Aralık’ta fiyatı hızla boyun çizgisinin altına çekti. Ancak, boğalar düşüşü yine 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (133 $) üzerine çıkardı. 11 Aralık’ta fiyat tekrar 135.50 doların üzerine çıktı. Bu, düşük seviyelerdeki tüccarların agresif bir şekilde alım yaptığını gösteriyor.

XMR / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Yukarı doğru hareket eden ortalamalar ve 66’nın üzerindeki görece güç indeksi boğalara bir avantaj sağlar. Mevcut yükseliş trendinden kırılma hedefi 167 dolardır.

Ayılar 150 $ ‘lık psikolojik seviyeyi sıkı bir şekilde savunuyor gibi görünüyor. Fiyat bu dirençten düşerse ancak 135.50 $’ lık destekten çıkarsa, bu sefer boğaların daha düşük fiyatlarla biriktiği görülecektir.

Fiyat 135.50 dolarlık desteğin ve 50 günlük basit hareketli ortalamanın (124 dolar) altına düşerse, direksiyon artık ayıların elinde olacak.

XEM / USD – NEM fiyat analizi

NEM (XEM) fiyatı 12 Aralık’ta yükseldi ve 0,27688 $ genel direnç seviyesine ulaştı. Ayılar, herhangi bir yukarı hareketi önlemek için şimdi bu dirençten hareket ediyor.

XEM / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar mevcut seviyelerden vazgeçmez ve satın almaya devam ederse, tüccarların aceleyle kar etmeyeceği açık olacaktır. Bu, fiyat aralığını genel dirence yakın tutabilir.

Yükselen 20 günlük üssel hareketli ortalama (0.209 $) ve genel direncin yakınındaki göreli güç endeksi, en azından genel direnç seviyesine kadar yükselişe işaret ediyor. Boğalar fiyatı 0,27688 doların üzerine çıkarabilirse, XEM / USD çifti 0,3564607 dolara yükselebilir.

AAVE / USD – Aave teknik analizi

AAVE artan bir fiyat kanalında işlem görüyor. Fiyat, 8 Aralık itibarıyla 95 $ ‘lık genel dirençten düştü. Ancak boğalar, 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (77 $) düşen fiyatlarla alımlarını hızlandırdı.

AAVE / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bağıl güç endeksi bir kez daha orta noktadan sıçradı ve 20 günlük üssel hareketli ortalamaya ulaştı. Bu, düzeltmenin bitmiş olabileceğini ve kontrolün boğalara geri döndüğünü gösterir. Yukarı taraftaki ilk hedef 95 $ ‘lık bir yeniden test olacak.

Boğalar fiyatı 95 doların üzerine çıkarabilirse, yukarı doğru hareketin bir sonraki ayağı başlayabilir. 100 dolar seviyesi psikolojik direnç görevi görebilir, ancak boğalar fiyatı onun üzerine çıkarabilirse, AAVE / USD çifti kanalın 112 dolarlık direnç çizgisinin üzerine bile yükselebilir.

Fiyatın mevcut seviyelerden düşmesi ve kanalın destek hattının altına düşmesi, bahsettiğimiz yükseliş görünümünü geçersiz kılacaktır. Böyle bir hareket, trendin ayılar tarafından yönetildiğini gösteriyor.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar sadece analist aittir. Coinotag’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Kararınızı verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,110.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.20
  THYAO.IS₺13.15
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.20
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.06