Perşembe, Ocak 21, 2021

Bu hafta izlenecek 4 Altcoin

Bitcoin (BTC) fiyatı 18.800 $ ‘ın üzerinde seyrediyor. Geleneksel pazarlardan uzaklaşarak en büyük kripto para biriminin güçlü yükselişi, Altcoin pazarını da canlandırdı.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın olan Bitcoin fiyatının yanı sıra birçok Altcoin fiyatı da boğa piyasasına girdi. Analist Rakesh Upadhyay, Bu hafta dikkat çekecek 4 altcoin’i değerlendirdi.

İşte 23 Kasım haftasında öne çıkan 4 Altcoin için teknik analiz ve fiyat beklentileri:

ETH / USD – Ether fiyat analizi

Ethereum (ETH) fiyatı, 488 $ ‘lık genel direncin üzerine çıktıktan sonra 20 Kasım itibarıyla ivme kazandı. En büyük altcoin hızla yükseldi ve bugün 600 $ seviyesine ulaştı.

Hafta sonu Bitcoin fiyatındaki kısa vadeli düzeltme de ETH / USD çifti için kar elde edilmesine yol açtı. Ancak daha sonra agresif alımlar başladı.

Boğalar fiyatı rahat bir şekilde 560 $ ‘ın üzerine çıkardıktan sonra, Yükseliş trendinin bir sonraki hedefi 625 $ olarak belirlendi. Yukarıya doğru eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki göreli güç endeksi, Boğaların piyasayı kontrol altında tuttuğunu gösteriyor.

Ayılar fiyatı yaklaşık 511 $ ‘a düşürmeye çalışacaklar, Ancak bu kolay görünmüyor. Bu olursa, Yükseliş trendi sona erecek. Böyle bir hareket agresif satışları artırır ve ETH fiyatı 488 dolara düşebilir.

20 günlük üstel hareketli ortalamanın bulunduğu 483 dolar seviyesi, 20 Kasım itibarıyla başlayan fiyat ivmesinin ilk adımı. 50 günlük hareketli ortalama 418 dolar civarında gözleniyor.

XRP / USD – Ripple teknik Analiz

XRP fiyatı 21 Kasım’da yüzde 40’tan fazla arttı. Bu keskin yükseliş, Trader’ların FOMO nedeniyle paniğe kapıldığını gösteriyor. Düşük performans gösteren Altcoinler hızla yükselmeye başladığında, genellikle yükseliş aşamasının son ayağına girdikleri gözlemlenir. Fakat Ripple 23 Kasım’da yükselmeye devam etti.

XRP / USD çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

0.50 dolarlık psikolojik seviyeye ilk ulaşıldığında, Karlar gerçekleşti ve fiyat düştü. Bununla birlikte, 23 Kasım sabahından bu yana Ripple, Gün boyunca 0,55 doların en yüksek seviyesini test etti.

Altcoin fiyatı 0,46 doların üzerinde kaldığı sürece, Piyasa boğalar tarafından kontrol ediliyor gibi görünüyor. Boğalar hakim olursa, Alımlar artacak ve ralli 0,60 dolara ve ardından 0,75 dolara kadar devam edebilecek.

22 Kasım’da fiyattaki düzeltme ve göreli güç endeksindeki (RSI) düşüş 23 Kasım itibarıyla tersine döndü. RSI aşırı alım bölgesinde olduğundan, XRP / USD için olumsuz bir potansiyel arayışında olmak gerekiyor. Bir sonraki trend hareketine başlamadan önce birkaç gün yatay kalma olasılığı da masada.

Öte yandan, Ayılar fiyatı 0,39 doların altına çekerse, bir sonraki destek% 50 Fibonacci geri çekilme noktasında 0,361738 dolarda olacak. Böyle bir senaryoda mevcut yükseliş trendi sona erecek.

LTC / USD – Litecoin fiyat analizi

Litecoin (LTC) fiyatı güçlü bir yükseliş eğiliminde ve boğalar fiyatı 84 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmayı başardı. Dün itibariyle alıcılar yetişemedi. Bu da yüksek kar alma sürecinin başladığını gösteriyor.

LTC / USD çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Hafta sonu boyunca, Ayılar fiyatı 77 $ ‘a düşürdü, Ancak mum üzerindeki uzun kuyruktan da anlaşılacağı üzere alımlar düşüktü. Ardından boğalar fiyatı 90 $ ‘a kadar itti. Bu seviye başka bir gün devam ederse, 100 $ LTC / USD çifti için gerçek olacak.

Öte yandan, Ayılar 84.3374 dolarlık dirence karşı savunmaya devam edebilir. Böyle bir durumda parite, %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin bulunduğu 72,5521 $ ‘a düşebilir. Bu destek, 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (71 $) hemen üzerinde, Bu nedenle boğaların bu bölgeyi agresif bir şekilde savunması muhtemel. Fiyatı 67 doların altına düşürebilirlerse, avantaj ayılar lehine değişecektir.

DASH / USD – Dash teknik analizi

Dash (DASH) 21 Kasım’da yükseldi ve günü genel direncin hemen üzerinde 94,1813 dolardan kapattı. Boğalar daha sonra yükseliş trendini sürdürmeye çalıştı, Ancak fiyat Pazar günü 95.4549 dolardan düştü.

Günlük DASH / USD paritesi grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyatın 94.1813 doların üzerinde kalmaması, Kısa vadeli yatırımcıların kar elde etmek için satış yaptığını gösteriyor.

Aşağı yönde ilk destek, 82.7761 $ ‘lık% 38.2 Fibonacci düzelme seviyesinde bulunuyor. Fiyat bu seviyeye dönerse, Boğalar DASH / USD çiftini 95.4549 $ ‘ın üzerine çıkararak yükseliş trendini yeniden başlatmaya çalışacak. Artan yönde, Bir sonraki hedef 104 dolar ve ardından 110 dolar olacak.

Bu varsayımın aksine, Ayılar fiyatı 82.7761 $ ‘ın altına çekerse, 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (79.71 $) doğru daha keskin bir düzeltme mümkündür.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar sadece analiste aittir. Coinotag’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 34,411.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19