Bu hafta izlenecek 4 altcoin – Önemli Destek ve Dirençler!

coin-otag-gorsel
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyat düzeltmesi geldi. Peki altcoin fiyatları nasıl olacak?

Bitcoin (BTC) fiyatı, rekordan sonra rekor kırdıktan sonra küresel piyasaların açılmasıyla bir düzeltme görmeye başladı. Binance borsasında 34.778 dolara kadar zirveye çıkan BTC / USD çifti, haber hazırlanırken 32.100 dolardan izliyordu.

Vadeli işlem piyasasının Noel öncesi kapanması ile bugünkü açılış arasındaki boşluğun kapatılması için ani bir düzeltme geldiği düşünülüyor.

Peki önümüzdeki günlerde fiyatlar nasıl gelişebilir? 

BTC / USD – Bitcoin teknik analizi

Bitcoin fiyatı 30.000 $ ‘lık genel direncin üzerine çıktı. Kısa sıkıştırması ve momentumu sayesinde çok hızlı yükseldi.

Grafikte gösterildiği gibi, parabolik ralli kısa sürede aşırı getiri sağlarken, aynı zamanda birçok yatırımcıyı hazırlıksız yakalayabilecek keskin bir tersine dönüş olasılığını da artırdı.

CME vadeli işlemler piyasasındaki fiyat açığını kapatmak için hızlı bir düşüş gözlemlendi. Bu seviyeden yükselme tekrar başlarsa, direnç görevi görebilecek bir sonraki teknik seviye 37.000 $ ‘dır.

Yeşil eğri ile gösterilen fiyat yolculuğunun yüzde 60 ila 80’i arasında bir düzeltme görmek şaşırtıcı olmaz. Böyle bir durumda, BTC / USD çiftinin 20.000 $ ‘a düşmesi imkansız değildir.

Yatırımcıların fırsatı kaçırma korkusu (FOMO) ile düşüş senaryosunun sona ereceği seviyeyi tahmin etmek zor.

Uzun pozisyonlara sahip olanlar, karlarını korumak için uygun risk yönetimi tekniklerini uygulamalıdır.

ETH / USD – Ethereum fiyat analizi

Ethereum (ETH), 2 Ocak’ta iki günlük küçük bir düzeltmenin ardından yükseliş eğilimi başlattı. Sonra çok güçlü bir yükseliş oldu. Aşırı alım bölgesindeki yukarı doğru hareket eden ortalamalar ve göreli güç endeksi (RSI), boğaların piyasayı kontrol ettiğini gösteriyor.

Boğalar, dün itibariyle fiyatı direncin üzerine 840,93 dolardan 900 dolara kolayca itti. Artan yönde bir sonraki direnç, çok hızlı bir şekilde üstesinden gelinen 1.000 dolar oldu. Gün içinde 1.162 dolara sıçrayan parite aniden 900 doların altına düştü.

Haber yayınlandığı sırada 1010 dolar civarında işlem gören ETH fiyatı bu seviyeyi kaybederse, boğalar 840.93 dolarlık kırılma seviyesini korumaya çalışacak.

ETH / USD çifti kritik desteği 840.93 $ ‘dan kaybederse, ayılar fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (EMA) bulunduğu 726.56 $’ a düşürmeye çalışacak.

Bu seviyenin altında bir kırılma paritenin yana doğru hareket etmesine neden olabilir.

DOT / USD – Polkadot teknik analizi

Polkadot (DOT) fiyatındaki yükseliş eğilimi, ayılar 9,50 $ genel direnç seviyesine dönüşü başlatmak üzere hareket ettikçe yavaşladı. Bir sonraki destek seviyesi 7.89’a düştüğü için boğalar düşüşlerde alım yapmaya başladı.

DOT / USD çifti 1 Ocak’ı kırmızı ile kapatmıştı. Ancak boğalar 2 Ocak’ta güçlü bir geri dönüş yaptı. Bu, tüccarların fiyatın artmasını beklediklerini ve alım için daha güçlü bir düzeltme beklemediklerini gösteriyor.

Boğalar fiyatı 9.50 ila 9.89 dolar genel direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, yükseliş trendinin bir sonraki muhtemel hedefi 12.29 dolar olacaktır.

Bununla birlikte, fiyat 9,50 $ dirençten düşerse, parite birkaç gün boyunca grafikte kesikli çizgilerle gösterilen aralıkta hareket edebilir. Fiyat 7,89 dolar desteğinin altında kalırsa ve devam ederse, parite yukarı yönlü ivmesini kaybedecek.

BNB / USD – Binance Coin fiyat analizi

Binance Coin (BNB) fiyatı, boğaların tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 43,2039 dolara ulaşmasının ardından hızla düştü. Yine de, aşırı alım bölgesindeki yukarı doğru hareket eden ortalamalar ve bağıl güç endeksi (RSI), boğaların kontrolü kaybetmediğini gösteriyor.

Artan yönde, bir sonraki hedef 46 $ ve ardından 50 $ ‘lık psikolojik direnç. Bu alan muhtemelen zorlu bir direnç olarak hareket edecek.

Ancak, mevcut dağılım 40 doların üzerinde artışlarla karşı karşıya. Boğalar fiyatı tekrar 40 doların üzerinde tutmak istiyor. Boğalar 40 doların üzerinde kapanamazsa, BNB / USD çifti birkaç gün daha 36 ila 40 dolar aralığında kalabilir.

20 günlük üstel hareketli ortalamanın (35.4615 $) altında bir kırılma, yükseliş hissinin zayıfladığını ve tüccarların kar alımlarını artırdığını gösterecek.

UNI / USD – Uniswap teknik analizi

Uniswap (UNI) fiyatı 30 Aralık itibariyle 2,90 $ ile 4 $ aralığında çıktı. 31 Aralık’ta 5,29 $ ‘a kadar yükseldi. Ayıların kısa vadeli engelini aşan boğalar, fiyatı 5,56 dolarlık direncin üzerine çıkarmayı başardı. 4 Ocak itibarıyla pazardaki genel düşüşten pay alan UNI, kısa bir süre 6 doların üzerinde görmesine rağmen 5,56 direnç seviyesinin altına düştü.

UNI / USDT çiftinin günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Yükselen 20 günlük üstel hareketli ortalama (4,2016 $) ve 64’ün üzerindeki göreli güç endeksi (RSI), makul yolun yükseldiğini gösteriyor. Boğalar fiyatı 5.56 doların üzerine çıkarabilirse, UNI / USD çifti yükseliş trendine devam edebilir. Bu durumda 7,50 $ ‘a ve ardından 8,60 $’ a artış mümkündür.

Bu varsayımın aksine, fiyat tekrar 5.56 $ ‘dan düşerse, parite birkaç gün daha 4.50 $ ile 5.60 $ aralığında hareket edecek. Bu durumda, ayılar fiyatı 4 dolarlık desteğin altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, yükseliş trendi sona erebilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar sadece analiste aittir. Coinotag’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Kararınızı verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!