Cumartesi, Kasım 28, 2020

Bu hafta altcoinlerde yakından izlenecek 2 önemli olay

Bu hafta Uniswap ve Zcash’de önemli gelişmeler olacak.

Farming, Uniswap’te sona eriyor

Merkezi olmayan borsa Uniswap’e bir süredir likidite sağlayanlara UNI ödülleri verildi. Bu süreç yarından itibaren bitiyor.

Hem UNI hem de ETH için önemli hususlar vardır. Birincisi, Farmingin sona ermesiyle bazı kullanıcıların aldıkları UNI’leri ödül olarak satabilecekleri ve bunun kısa vadede fiyat düşüşüne neden olabileceği söyleniyor. Öte yandan, piyasaya yeni UNI’ler çıkmayacağından bu durum uzun vadede fiyatlara destek sağlayabilir.

Diğer bir endişe, havuzlarda kilitli olan 1,1 milyar dolarlık ETH’nin kilidi açıldığında ne olacağıdır. Uniswap havuzlarından çıkacak ETH’lerin ETH fiyatı üzerinde satış baskısı oluşturabileceği belirtiliyor. Uniswap’ta UNI ödül sistemi etkinleştirildiğinde ETH fiyatının yüzde 7 arttığını vurgulamakta fayda var. Bu nedenle, bittiğinde tam tersi olma ihtimali vardır.

Zcash’te Halving zamanı

Gizlilik odaklı kripto para birimi Zcash’te (ZEC), ilk yarılanma olayı gerçekleşir. Tarih değişmeden kalırsa, mevcut ağ verileri yarılanmanın 18 Kasım Çarşamba günü gerçekleşeceğini gösterir. ZEC’de blok ödülleri 6,25’ten 3,125’e düşürülecek. ZEC, son 24 saatte yüzde 8,5’lik bir artış yaşadı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 17,180.71dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09