Cumartesi, Kasım 28, 2020

Bu Habere Göre Kuruluşlar uzun vadeli bir Bitcoin stratejisi izliyor olabilir!

CME’ye göre, kuruluşlar tarafından tutulan Bitcoin (BTC) uzun pozisyon sözleşmelerinin sayısı rekor seviyeye ulaştı. CME, son raporunda, hedge fonların Bitcoin kısa pozisyonlarının sayısında rekor seviyeyi gördüğünü vurguladı.

Bitcoin’in kısa ve orta vadeli eğilimi konusunda hedge fonlar ve kurumlar arasında büyük bir görüş farkı var gibi görünüyor.

CME Bitcoin vadeli işlemleri açık açık pozisyonlardır. Kaynak: skew

Hedge fonları neden short pozisyona maruz kalıyor?

Hedge fonları, yatırımcılar için getiri elde etmek için genellikle çeşitli stratejiler kullanır. Hedge fonlar, türevleri sıklıkla kullanır ve daha riskli bir strateji izler.

Aksine portföylerinin bir kısmını Bitcoin’e tahsis eden kurumsal yatırımcılar genellikle uzun vadeli bir strateji izlerler. Dolayısıyla Bitcoin’in kısa ve orta vadeli performansıyla ilgilenmiyorlar.

Bazı analistler, hedge fonların uzun pozisyon alan kuruluşlara likidite sağlamak için kısa Bitcoin pozisyonları aldığını düşünüyor.

Kurumsal yatırımcılar uzun pozisyonlarını artırdıkça, CME’deki emir defterini dengelemek için bir satıcı bulunmalıdır. Kripto para analisti Mitchell Nicholson, şöyle belirtti:

“Riskten korunma fonlarının çoğu, CME vadeli işlemlerinde, muhtemelen uzun pozisyonlu varlıklara likidite sağlamak için kısa pozisyonlar alıyor.”

Hedge fonları, teknik olarak Bitcoin’in kilit direnç bölgesi olan 12.000 $ ‘da sürekli olarak reddedildikten sonra kısa pozisyonlar almış olabilir.

Bitcoin, son iki ayı 10.500-11.700 $ aralığında geçirdi ve güçlü bir yukarı yönlü momentum gösteremedi.

Hedge fonları, Bitcoin 3.600 $ ‘dan yükseldikten sonra önemli bir geri çekilme bekliyor olabilir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09