Endüstri Uzmanı ‘Bitcoin Canlanıyor’ Diyor | İşte detaylar…

Bitcoin (BTC) 3
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel kripto piyasası geçtiğimiz haftayı oldukça zor geçirdi. Çoğu coinleri kral kripto para, Bitcoin dahil olmak üzere kırmızı bölgede bıraktı. En büyük kripto, Cuma günü 40.000 doların işaretinin çok üzerinde salınarak iyileşme belirtileri gösterse de, kripto paranın fiyatı grafiklerde kararsız kaldı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kripto para konusunda oldukça yükselişe geçti ve şunları söyledi:

Bitcoin hayat buluyor. Kurumsal düzeyde güvenli bir sığınaktır.

Kaynak: Glassnode

Nitekim, 10.000 – 100.000 BTC’ye sahip olan kuruluşların elinde tuttuğu arz, 18 Mayıs’ta 1450.000 aralığından 1600.000 aralığına keskin bir artış kaydetti ve ertesi gün de kuzeye doğru hareketini sürdürdü.

IAC’nin başkanı Barry Diller kripto ile ilgili görüşlerini dile getirdi ve bunu “olası” yatırımcılar için bir tehlike olarak gördüğünü ileri sürdü. Başlangıçta “Bana kripto hakkında soru soramazsın” dedikten sonra, röportaj için o eyalete gitti ve şunları söyledi:

Bence bu bir aldatmaca. Evet kesinlikle!

Diller’in iddiasına rağmen, kısa vadeli getiriler Bitcoin için oldukça dikkat çekici. Compound Capital Advisors’dan Charlie Bilello geçtiğimiz günlerde işaret etti En büyük kripto için Nisan ayı boyunca getirileri %95 iken S&P için aynı oran sadece %12 idi. Bu durumdan bahseden Saylor şunları söyledi:

Dalgalanma, on yılda S&P endeksinden 10 kat daha iyi performans göstermesi için ödediğiniz fiyattır.

Diller, “aldatıcı” duruşunu daha da haklı çıkararak, dalgalanan fiyatları tartışan insanların kendilerini “çılgınca konuşmaya” bıraktıklarını iddia etmeye devam etti. Eylül ayında, pazarın sadece “spekülasyon” tarafından yönlendirildiğini ilan etti.

Spekülasyonu bir kenara bırakırsak Tesla’nın CEO’su Elon Musk, son zamanlarda Bitcoin’i etkileyen en çok isim oldu. Suçlama oyunundan ve parmak işaretinden vazgeçen Saylor, Musk’ı son birkaç gün içinde Bitcoin satışlarını tetikleyen katalizör olarak nitelendirmedi. Bunun yerine şöyle dedi:

O [Musk] benim kadar hevesli. Yenilenebilir enerji ve çevreyi yeşil yapma konusunda hevesli ve çözümün bir parçası olmak istiyor. Bitcoin topluluğunun kendisiyle çalışmasını istiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 37,641.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!