Bu ‘Bitcoiner’ Dogecoin Yatırımcılarının Paralarını Kaybedeceğini Söylüyor!

DogeCoin-header-min
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nature Communications tarafından yapılan yakın tarihli bir çalışma, Çin’in Bitcoin madenciliğinin küresel iklim değişikliği hedeflerini nasıl tehdit ettiğini ve madencilik merkezinin karbon nötrlüğü sağlama planlarını nasıl sabote ettiğini gün ışığına çıkardı. Rapor, bunun Çin’in Bitcoin karbon ayak izini nasıl en büyük on şehrinden biri kadar büyük hale getirdiğine dikkat çekti.

Son zamanlarda kripto web sitesi CoinMetrics’in kurucu ortağı Nic Carter Twitter’da gazetenin “kafa karıştırıcı bir şekilde yazıldığını” ve “kel iddialar” içerdiğini söyledi.

Carter, Charlie Shrem’in podcast’inde benzer satırlardan bahseden Untold Stories:

“Petrol kuyularında yan ürünler şeklinde boşa harcanan enerji, eğer çalıştırılırsa, yalnızca ABD’de mevcut Bitcoin ağını beş ila on kat fazla destekleyebilir. Bitcoin, 7/24 her yerde enerji alıcısıdır. Dolayısıyla, daha temiz ve kontrollü bir şekilde yanma, Bitcoin ağını destekleyebilir.”

Çevre faktörünü göz önünde bulundurarak, Çin’in iç Moğolistan bölgesi, enerji tüketimini azaltmak için kısa süre önce yeni kripto madenciliği projelerini yasaklamayı ve mevcut bir faaliyeti durdurmayı planlamıştı.

Charlie Shrem şunu iddia etmeye devam etti:

Ne yazık ki, paydaş kalabalığının kanıtı, bu çevre karşıtı fikre gerçekten ısınıyor. Kanıtı, uzun vadede tüm fizik yasalarına meydan okur. Uzun vadede işe yaramayacak çünkü gücü asla değişim istemeyen birkaç kişinin kontrolünde biriktiriyor. ”

Carter, ‘siyasi yakınlığının’ altını çizerek, dedi:

“Ben bir Bitcoiner’ım ve politik olarak bile kendimi böyle tanımlardım. Bu benim politik bağlantım.”

Sosyal medya evreni her zaman düşman aktörlerin fikirleriyle doludur. Benzer şekilde konuşan Carter, Bitcoin’cilerin yaklaşımlarında daha nazik olmalarını diledi ve toksit sitelerini öğrenilmiş bir alışkanlık olarak nitelendirdi. Ayrıca ekledi:

“Kripto endüstrisi, dünyadaki en az içe dönük ve en az kendini eleştiren endüstridir.”

Kripto para ekosistemi ve 2021’deki önemli anlar, popülerlikteki son artış da dahil olmak üzere detaylandırılıyor. Coinleri Carter, yakın tarihli bir başka podcast’te Dogecoin gibi, Elon Musk’ın Bitcoin hakkındaki gerçek düşüncelerini ve Dogecoin’i şakacı kucaklamasını çözme merakını vurguladı.

Carter, günümüzün devasa, çok yönlü kripto piyasasındaki “meme madeni parası” pozisyonundan bahseden şu sonuca vardı:

“Elon’un zımni rehberliği üzerine birçok insan Dogecoin satın aldı. Temelde Dogecoin hakkında kalıcı hiçbir şey olmadığı için para kaybedecekler.”

Dogecoin (DOGE) fiyatı an itibariyle$ 0.525301dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!