paypal bitcoin

Bu Analiste Göre, PayPal Anlaşması’nın Bitcoin Fiyatına Etkisi Olmayacak

Dijital varlıklar uzun süredir “kurumlar geliyor” diyerek mesaj gönderiyor. Messari’nin araştırma analisti Ryan Watkins, dijital varlık alanının kurumsallaşmasının Bitcoin’in fiyat ilişkisi açısından nasıl olabileceğini de araştırdı.

Reklam
binance 2

Analist, beklenen bir piyasa değerine (piyasa değeri) ve kripto para fiyatına gitmek için basit matematik kullanır. En büyük kurumsal yatırımcılar için, yönetilen varlıklardan (AUM) başlayarak, dijital varlıklara tahsis edilen AUM’ların yüzdesi ile çarpılır. Ortaya çıkan rakamlar, Bitcoin’in piyasa kapasitesini artıracak “toplam talep” olarak özetlenebilir.

Reklam

Bu Analiste Gore PayPal Anlasmasi Bitcoin Fiyatini Artirmayacak

Watkins’e göre yukarıdaki grafik; Bitcoin’e% 1’lik bir şirket tahsisinin, Bitcoin’in piyasa değerini kolayca 1 trilyon doların üzerine veya 50.000 doların üzerine çıkarabileceğini gösteriyor.

Bu haftanın başlarında PayPal ve Venmo’nun Nakit Uygulaması’na benzer Bitcoin işlemlerini desteklemeye başlayacağı duyurusu, fiyat artışıyla sonuçlandı. Cash App, 2018 yılında Bitcoin alımlarını desteklemeye başladığından beri, Bitcoin işine atfedilen gelir her üç ayda bir önemli ölçüde arttı.

300 milyon PayPal kullanıcısı için Bitcoin için yeni perakende talebi sunma potansiyeline rağmen, rakamlar daha sessiz bir yanıt sunuyor.

Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 168 milyar dolar iken, PayPal’ın getireceği miktar maksimum 1.15 milyar dolar olacak. Dolayısıyla, potansiyel artış sadece fiyat seviyesinde yaklaşık 9.300 dolar seviyesine ulaşacaktır.

Kötümser analize rağmen, PayPal duyurusu Bitcoin fiyatı için perakende talep artışından daha fazlasını sunuyor. Dünyanın en büyük ödeme işlemcilerinden biri olan “Bitcoin işletmesi” ne giriyor; Bu nedenle, kurumsal yatırımcılara Bitcoin gibi dijital varlıkların meşru olduğunu ve yatırımı hak ettiğini gösteren olumlu bir sinyal gönderir.

Bu nedenle, PayPal sözleşmesi yakın vadede fazla bir fark yaratmasa da; Gelecekte Bitcoin’in kurumsal kabulünü potansiyel olarak artırabilir, bu da fiyatı önemli ölçüde artıracak bir faktördür.

Zaman, domino etkisinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini göstercek.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.