BTT ve XRP Neden Yükseldi?

xrp-boga
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özellikle iki altcoin, artan yükseliş eğilimlerini yansıtan piyasa duyguları ile bugün hareket halinde. Yazım sırasında son 24 saat içinde, Tron blok zincirine dayanan yardımcı program belirteci BitTorrent (BTT) ve Rippleyerel kripto XRP’si sırasıyla %22,8 ve %38,1 arttı.

Yazım sırasında BTT 0,01019 dolardan işlem görüyordu ve yaklaşık 16 saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,01356 dolara ulaştı. Bu arada XRP, 0,904 dolardan işlem görüyordu. XRP şu anda piyasa değeri açısından en büyük 5. kripto varlığı ve coinmarketcap’e göre ADA, DOT ve LINK gibi popüler alts’ın üzerinde yer alıyor.

XRP fiyat rallisinin altında yatan neden, Ripple “mali açıdan kapsayıcı ve sürdürülebilir bir gelecek” yaratmak için en son planları. Şirket, bu görüşü yakın zamanda bir blogda paylaştı ve projenin “misyon odaklı finansal teknoloji şirketleri, önde gelen üniversiteler, STK’lar, vakıflar ve sosyal girişimciler” ile birlikte nasıl çalışacağını ayrıntılı olarak açıkladı. Özellikle “herkes için daha fazla ekonomik adalet ve fırsat” yaratmak için.

Daha erken, Ripple Asya’nın sınır ötesi ödemeler uzmanı olan Tranglo’nun %40 hissesini satın aldığını söylemişti. Gelişmenin XRP pazarı üzerinde olumlu bir etkisi oldu.

Geçtiğimiz 24 saatte, kripto fiyatı %38 artarak XRP’yi 0,87 dolara itti ve bu, Mayıs 2018’in başından bu yana en yüksek fiyat oldu.

 

XRP rallisi, şu anda ilk kez 2 trilyon doların üzerinde duran tüm altcoin piyasası için piyasa değerini artırmada önemli bir faktör oldu.

XRP fiyatlarının toparlanması dışında BTT fiyatları iki gün sonra tekrar yükselişe geçti. %81 geçen ay yükseldi.

Yükselen ivmeyi sağlayan temel nedenler, 4 Nisan’da duyurulan BitTorrent’in Dosya Sistemi güncellemeleri olabilir. Bu, artırılmış “BTFS ağ desantralizasyonunu artırma” ve “onarım modunun” tamamlanması ve aralarında devam eden bir “meydan okuma modunu” içeriyordu.

 

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!