Pazar, Nisan 18, 2021

“BTC’yi 50.000 $ ‘dan daha düşük bir fiyata satarken dikkatli olun”

Bitcoin (BTC), 21 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.330 $ ‘a ulaştıktan sonra yüzde 20’den fazla düşüş yaşadı. Yine de kurumsal yatırımcılar en büyük dijital para birimini satın almaya devam ediyor.

Blockchain teknolojileri sağlayıcısı Blockstream’in kurucu ortağı ve CEO’su Adam Back, 24 Şubat’taki açıklamasında Bitcoin’i 50.000 doların altında satanları uyardı.

Back, Square’in BTC’ye yaptığı 170 milyon dolarlık son yatırımı hakkında şunları söyledi:

“Görünüşe göre Square’in Bitcoin’i son 7 günde 51.000 $ ‘dan satın aldığı anlaşılıyor. İster 58.000 $’ dan önce veya sonra olsun, ister en yüksek ve en düşük fiyatların bir karışımı. BTC’yi 50K $ ‘dan daha düşük bir fiyata satarken, bunu aklınızda bulundurun : Hem kurumsal hem de bireysel. Yatırımcılar uzun vadeli saklamak için Bitcoin satın alırlar. ”

Finansal hizmetler devi Square, 23 Şubat’ta 170 milyon dolar değerinde 3.318 Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bu yatırımın ardından şirket, toplam rezervinin yüzde 5’ini Bitcoin’e yatırdı.

Ağustos 2020’de 250 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yaparak sektöre kurumsal yatırımcıların girişini tetikleyen iş zekası devi MicroStrategy, 24 Şubat’ta 1 milyar dolarlık BTC satın aldı ve Bitcoin birikimlerini 90.000’in üzerine çıkardı. MicroStrategy, Bitcoin’i ortalama 52,765 dolardan satın aldı.

Bitcoin’in ani fiyat düşüşünden sadece iki gün sonra 2,6 milyar dolarlık sözleşmenin tasfiye edildiği vadeli işlem piyasasında, yatırımcılar düzeltmeden etkilenmemiş görünüyor. BTC fiyatı dibe vurduktan sonra, birçok yatırımcı tekrar yükseliş yönünde pozisyon aldı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21