Pazar, Şubat 28, 2021

BTC ETH XRP LINK Fiyat Analizi: 21 Kasım

Bitcoin’in (BTC) mevcut rallisi büyük ölçüde kurumsal yatırımcıların ve halka açık şirketlerin yatırımları tarafından yönetiliyor. Bitcoin yatırımlarından elde edilen veriler, şirketlerin mevcut Bitcoin arzının yaklaşık %4,54’üne sahip olduğunu gösteriyor.

Bloomberg Intelligence stratejisti Mike McGlone, Tarih tekerrür ederse Bitcoin’in önümüzdeki iki yıl içinde 170.000$’a yükselebileceğine inanıyor. McGlone, Bitcoin’in Altın karşısında volatilitesinin rekor seviyedeki en düşük değer olduğuna ve dünya genelinde riskli varlıklardaki hareketliliğin artarken, Bitcoin’in hareketliliğinin düşüşe geçtiğine dikkat çekti. Ancak kısa vadede McGlone, Bitcoin’in daha yükseğe çıkmadan önce konsolide olmasını bekliyor.

Nugget’ın Haber CEO’su Alex Saunders, Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde “100.000$”a yükselebileceğini ve küresel rezerv para birimi olursa 2035 yılına kadar 1 milyon $’a ulaşabileceğini söyledi.

Piyasalar yükselişe geçtiğinde, açgözlülük nedeniyle yükselişe kapılmak kolaydır. Bununla birlikte, her boğa evresi periyodik düzeltmelere tanık olur; bu nedenle, yatırımcılar dikkatli olmalı ve karlarını uygun bir stop loss ile korumalıdır.

Bitcoin Fiyat Analizi

Boğalar 17.200$’lık desteği savunduğu ve şu anda fiyatı 52 haftanın en yüksek seviyesine yükselttiği için Bitcoin’in 18.466.14$’dan düzeltmesi kısa sürdü. Bu, yükseliş trendinin güçlü olduğunu ve boğaların sıkı bir şekilde kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Artan bir sonraki direnç, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.531.90$, ardından psikolojik seviye 20.000$. Yükselişin mevcut ayağında boğalar fiyatı 20.000$’ın üzerine çıkarabilirse, ivme daha da yükselebilir ve bir patlama yapabilir.

Genellikle dikey yükselişlerde ani düşüşleri izler. Bir yükseliş trendindeki ilk destek, 20 günlük üstel hareketli ortalamadır (16.019$), ancak bu destek kırılırsa, düzeltme 14.000$’a ulaşabilir.

Göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesine doğru yükseldi ve her an bir geri çekilme olabileceğini düşündürdü.

Bununla birlikte, momentum güçlü olduğunda, fiyat uzun bir süre için fazla satın alınabilir; bu nedenle, yatırımcılar bir zirveyi beklemeye çalışmamalı, ticaret stratejilerine göre uygun  stop-loss ile pozisyonlarını korumalıdır.

Ethereum Fiyat Analizi

Etherum (ETH) Temmuz 2018’den bu yana ilk kez 488.134 dolarlık dirençten çıktı ve psikolojik seviyeyi 500 dolar ile tazeledi.

Hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesine yakın RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Boğalar bir sonraki geri çekilme sırasında destek için 488.134$’dan çevirebilirse, ETH/USD çifti 550$’a ve sonra 625$’a çıkabilir.

Aksine, ayılar bir sonraki düzeltme sırasında fiyatı 488.134$’ın altına çekebilirse, daha yüksek seviyelerde kar rezervasyonunu gösterecektir. 20 günlük EMA’nın (451$) altında bir kırılma, kısa vadeli yükseliş momentumunun sona erdiğini gösterebilir.

XRP Fiyat Analizi

18 ve 19 Kasım mum çubuklarındaki uzun fitiller, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Şimdiye kadar XRP’yi 0,303746 dolarlık direncin üzerine çıkarmayı başardılar ve daha sonra fiyatı 0,326113 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacaklar.

Başarılı olurlarsa, XRP/USD çifti 0,40 dolara yükselebilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, en düşük direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, eğer ayılar genel direnci savunursa parite birkaç gün için 0,303746 ila 0,326113 dolar arasında konsolide olabilir.

0,303746 Dolar desteğinin altında bir kırılma, daha yüksek seviyelerde alıcı eksikliğine işaret edilebilir. Ayılar daha sonra pariteyi 20 günlük EMA’nın (0,272 $) altına indirmeye çalışabilir ve üstünlük elde edebilir.

Chainlink Fiyat Analizi

Chainlink’in LINK, yükseliş eğilimi olan baş-omuz kurulumunu tamamlayan 18 Kasım’daki 13,28 dolarlık direncin üzerine çıktı ve mum kapattı. Bu yeni yükselişin 19,2731 dolarlık bir grafik hedefi var.

Bununla birlikte, ayılar yükseliş hareketini 16$’a yakın durdurmaya ve fiyatı 13.28$’lık kırılma seviyesinin altına çekmeye çalışacak. Fiyatı 11.80 doların altına düşürebilirlerse, mevcut kırılmanın bir boğa tuzağı olduğunu gösterecektir.

Bir yükseliş trendinde, düşünce düşüşten satın alma fırsatı doğar. Yükselen hareketli ortalamalar ve 66’nın üzerindeki RSI, boğaların komuta ettiğini gösteriyor. Bu nedenle, düşüşü 13.28$’lık kırılma seviyesine yakın satın almaları ve destek bölgesinden çevirmeleri muhtemeldir. Bu olursa, yükseliş eğilimi devam edebilir.

Litecoin Fiyat Analizi

Litecoin (LTC), 84.3374$’lık genel direncin üzerinde, 52 haftanın en yüksek seviyesini dokundu. 18 Kasım’daki 68.9008 dolarlık desteğin güçlü toparlanması, boğaların agresif bir şekilde düşüşü kırılma seviyesinde satın aldığını gösteriyor.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesine yükseldi, Bu da boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Fiyat 85 doların üzerinde devam ederse, ralli 100 dolara kadar uzayabilir. Bu seviye bir engel teşkil edebilir, Ancak aşılırsa ralli 140 dolara ulaşabilir.

Bununla birlikte, Önceki iki durum sırasında, RSI’da 80’e yakın bir düzeltmeyle sonuçlandı. Bu nedenle, yatırımcılar önümüzdeki birkaç gün içinde küçük bir düzeltme olasılığına dikkat etmelidir.

Ayılar fiyatı 68.9008$ kırılma seviyesinin altına çekerse, LTC/USD paritesindeki eğilim negatife dönebilir.

Bitcoin Cash Fiyat Analizi

Bitcoin Cash (BCH), son iki gündür 242$’lık desteği elinde tuttu ve bu da boğaların daha düşük seviyelerden alım yaptığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 260 doların üzerine çıkarabilirse, altcoin 272 dolar ve 280 dolarlık direnç bölgesine yolculuğuna başlayabilir.

Genel direnç bölgesi sert bir engel görevi görebilir, ancak boğalar fiyatı bunun üzerine itebilirse, BCH/USD çifti 326,30 dolara, ardından 337,90 dolara yükselebilir.

Bununla birlikte, düz 20 günlük EMA (254$) ve orta noktaya yakın RSI, 242$ ile 272$ arasındaki menzile bağlı hareketin birkaç gün daha devam edebileceğini gösteriyor.

Parite mevcut seviyelerden 231$ desteğinin altına düşerse, avantaj ayılar lehine değişecektir.

Polkadot Fiyat Analizi

Polkadot’un DOT’u, son iki günde 20 günlük EMA’da (4,54$) destek aldı ve bugün 4,95$’lık genel direncin üzerine çıktı. Yükselen 20 günlük EMA ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların komuta ettiğini gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 5.5899$’ın üzerine çıkarabilirse, DOT/USD çifti 6.25$’a, ardından 6.8619$’a yükselebilir.

Bununla birlikte, ayıların havluyu kolayca atması pek olası değildir. Mevcut ralliyi 5.5899$’dan durdurmaya çalışacaklar. Bunu yapmayı başarırlarsa, parite birkaç gün için 4,95 ila 5,5899 dolar arasında konsolide edebilirler.

Ayılar fiyatı 4,95 dolarlık kırılma seviyesinin ve 20 günlük EMA’nın altına çekerse, bu yükseliş görünümü geçersiz hale kırar.

Binance Coin Fiyat Analizi

Binance Coin (BNB), son birkaç gündür sıkıştığı 27.30 – 28.97$ aralığından çıktı, ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdürmek için mücadele ediyor. Ayıların fiyatı grafikte gösterilen aralık içinde tutmaya çalıştığını gösteriyor.

Boğalar direnci kırmayı başarırsa, 32-33.3888$ bölgesine yeni bir artış mümkündür. Fiyat bu bölgeden düşerse, BNB/USD çifti geniş bir aralıkta kalışını uzatabilir.

Öte yandan, eğer boğalar fiyatı direnç bölgesinin üstüne çıkarabilirse, parite tüm zamanların en yüksek seviyesini 39.5941$’dan tekrar test edebilir.

Boğalar mevcut kırılmayı sürdüremezse, bu olumlu görüş geçersiz olacaktır. Bu durumda, ayılar fiyatı 27.30$ desteğinin altına çekmeye çalışacaklar ve başarılı olurlarsa parite 25.6652$’a düşebilir.

Cardano Fiyat Analizi

Boğalar, Cardano’nun son iki gündeki hareketli ortalamasının ve düşüş trendi çizgisinin altına düşmesine izin vermedi. Bu, Düşük seviyelerde satın almayı gösterdiği için olumlu bir işarettir. ADA, 0.114241$’dan aralığın tepesine olan yolculuğuna yeniden başladı.

Boğalar fiyatı 0.1142241$’ın üzerine çıkarabilirse, ADA/USD çifti 0.1280$’a ve ardından 0.1445$’a yükselebilecek yeni bir ralli başlatabilir.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Yatırımcılar RSI’yi izleyebilir çünkü 60’ın üzerinde bir kırılma, rallinin ivme kazanabileceğini gösterebilir.

Bununla birlikte, parite bir kez daha genel dirençten düşerse, menzile bağlı hareket birkaç gün daha devam edebilir.

Bitcoin SV Fiyat Analizi

Ayılar, son iki gün içinde Bitcoin SV’yi (BSV) düşüş trendi çizgisinin altında tutamadı. Bu, boğaların daha düşük seviyelerde biriktiğini ve fiyatı bugünkü hareketli ortalamaların üzerine çıkardığını gösteriyor.

BSV/USD çifti 181$’a kadar hareket edebilir. Ayılar bu direnci agresif bir şekilde savunursa, parite aralık içindeki kalışını birkaç gün daha uzatabilir. Sabit hareketli ortalamalar 54’e yakın. RSI, Arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, Boğalar fiyatı 181 doların üzerine çıkarabilirse, 216 dolarlık bir hedefe sahip yeni bir yükseliş eğilimi başlatabilir. Desteğin kırılması ve hareketli ortalamaların altına düşmesi durumunda bu olumlu görüş geçersiz olacaktır.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Celal Mutlu
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Coin Otağ ekibinde yazarlık ile birlikte sosyal medya uzmanı olarak da rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98