BTC-ETH-BNB Yorumlu Analiz | 1 Haziran

7 Milyar Dolarlık bir düşman,% 51 saldırısında Bitcoin'i düşürebilir mi?
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Verilere göre, Bitcoin’in (BTC) Mayıs 2021’deki büyük düşüşü, en kötü aylık performansları arasında yer alıyor. Düşüş, kripto topluluğunu böldü, uzun vadeli yatırımcılar düşüşü bir satın alma fırsatı olarak görürken, kısa vadeli tüccarlar korkudan pozisyonlarını terk ediyor. Glassnode verileri, uzun vadeli HODLers ve madencilerin Bitcoin biriktirmek için mevcut zayıflığı kullandığını gösteriyor. Bitcoin’in zayıf ellerden daha güçlü ellere bu transferi olumlu bir işaret çünkü uzun vadeli yatırımcıların paniğe kapılması ve her ayı piyasası düzeltmesinde varlıklarını boşaltması pek mümkün değil.

Nisan ayında, ABD kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi bir yıl öncesine göre %3,1 artarak Temmuz 1992’den bu yana 12 aydaki en büyük artışı kaydetti. Bu, enflasyonun kapıları çaldığını gösteriyor. Birkaç kurumsal yatırımcı, ilişkisiz bir varlık olduğu ve çoğu kişi onu enflasyona karşı iyi bir korunma olarak gördüğü için portföylerine Bitcoin eklemek için mevcut düzeltmeyi kullanabilir. Bu nedenle, 30.000 $ ‘ın altında keskin bir düşüş olası görünmüyor. Ancak bu, yeni bir boğa piyasasının aceleyle başlayacağı anlamına gelmiyor. Fiyatın, sürekli bir yükseliş trendi başlamadan önce oynak ve menzile bağlı kalması muhtemeldir. Kritik destek ve direnç seviyelerini belirlemek için en iyi 3 kripto para birimini inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin düşüş trendinde. Düşen hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki nispi güç endeksi, ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Ancak boğaların bir yardım rallisi başlatmaya çalıştıkları için başka planları var.

BTC/USDT çifti simetrik bir üçgen deseni oluşturdu. Boğalar, fiyatı üçgenin direnç çizgisinin üzerinde iter ve sürdürürse, parite 44.750 dolardan %50 Fibonacci geri çekilme seviyesine ve ardından 50 günlük basit hareketli ortalamaya (50.161 dolar) bir hareket başlatabilir. Böyle bir hareket, düşüş trendinin sona erebileceğini önerecektir. Bu varsayımın aksine, fiyat üçgenin direnç çizgisinden aşağı düşerse, parite üçgenin içindeki kalış süresini birkaç gün daha uzatabilir. Üçgenin destek çizgisinin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başladığını gösterecektir. Ayılar fiyatı 30.000 $ ‘a çekebilir ve eğer bu seviye çatırdarsa, satış yoğunlaşabilir ve parite 28.000 $ ve ardından 20.000 $’ a düşebilir.

ETH/USDT

Ethereum (ETH), yatırımcılar daha yüksek bir dip koymaya çalışırken simetrik üçgenin destek hattından keskin bir şekilde toparlandı. Fiyat şimdi, ayıların sert bir direnç göstermesi muhtemel olan üçgenin direnç çizgisine meydan okuyabilir.

Boğalar fiyatı üçgenin üzerine iterse, ETH/USDT çifti 3.362,72 dolardan %61.8 geri çekilme seviyesine yükselebilir. Böyle bir hareket, daha düşük seviyelerde güçlü alımlar önerecektir. 3.362,72 doların üzerinde bir kırılma, düşüş trendinin sona erdiğini gösterebilir. Ancak ayıların kolay kolay pes etmesi pek olası değildir. Düşen 20 günlük EMA (2.756 $) ve orta noktanın hemen altındaki RSI, satıcıların küçük bir avantajı olduğunu gösteriyor. Fiyat üçgenin direnç çizgisinden aşağı düşerse, ayılar fiyatı üçgenin destek çizgisinin altına düşürmeye çalışacaklardır. Başarılı olurlarsa parite 23 Mayıs paniğini 1.728.74 dolardan yeniden test edebilir.

BNB/USDT

Binance Coin (BNB), 29 Mayıs’ta 306.61 dolarlık desteğin altına düştü ancak ayılar satış baskısını daha düşük seviyelerde sürdüremedi. Altcoin, 30 Mayıs’ta hızla 306.61 doların üzerine çıkarak düşüşlerde birikme olduğunu gösteriyor.

Boğalar şimdi fiyatı, sert bir direnç olarak hareket etmesi muhtemel olan 20 günlük EMA’ya (400 $) itmeye çalışacak. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, hissiyatın olumsuz kaldığını ve tüccarların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar daha sonra fiyatı 211,70 dolara indirmeye çalışacak. Aksine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın ve 428 dolarlık direncin üzerine çıkarsa, BNB/USDT çifti 50 günlük SMA’ya (512 dolar) yükselebilir.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!