Bitcoin (BTC) Fiyatı 36.000 Dolar Civarında Dolanırken, Balina Birikimi Devam Ediyor

Bitcoin balina
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haftalık grafikte Bitcoin (BTC) yaklaşık 36.000 $ seviyesinde neredeyse düz bir notla işlem görüyor. Geçen hafta 40.000 $ ‘da reddedilen Bitcoin konsolidasyona girdi. Basın zamanında, BTC, 670 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 35.808 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor.

Bununla birlikte, Bitcoin milyonerlerinin holdinglerinde küçük bir artış oldu. 100 ila 10.000 arasında Bitcoin tutan Bitcoin balina adresleri, geçen hafta 30 bin daha artarak Bitcoin hanesine eklendi.

Bir diğer olumlu gösterge ise son fiyat düzeltmesine rağmen borsalarda tutulan Bitcoin (BTC) arz miktarının düşmeye devam etmesi. Sağlanan başka bir veriye göre, spot borsalarda tutulan BTC miktarı keskin bir düşüş yaşıyor.

Resim

Boğa ve Ayı Döngüsünün Çok Önemli Bir Kavşağında Bitcoin (BTA)

Bu yılın başlarındaki güçlü bir rallinin ardından Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %40’ın üzerinde düzeltme yaptı. Şu anda, Bitcoin (BTC) teslim oluyor gibi görünüyor ve yılbaşından bugüne kadar %20 kazançla işlem görüyor. Tarihsel eğilimlere göre, Bitcoin (BTC) bir süre daha konsolide olmaya devam edecek, ancak daha fazla fiyat hareketinin boğa mı yoksa ayı aşamasına mı gireceğimize karar vereceği çok önemli bir noktada işlem görüyor.

Uzun vadeli sahipler tarafından gerçekleştirilmemiş PnL, 0.75’lik bir seviyede. Glassnode’un bildirdiği gibi:

LTH’ler tarafından tutulan net gerçekleşmemiş PnL’nin mevcut derecesi, geçmiş boğa ve ayı döngüleri arasındaki yükselme veya kırılma seviyesi olan 0.75 seviyesini test ediyor. Yalnızca 2013  senaryosunda bu ölçüm bir toparlanma gördü. LTH’ler kağıt kazançlarının düştüğünü görmeye devam ederse, bu da yeni bir genel gider kaynağı oluşturabilir. Öte yandan, daha yüksek fiyatlar ve düşüşün satın alınmasından kaynaklanan bir arz sıkıntısı, 2013’teki  senaryosuna benzemeye başlayacak.

Bitcoin’de (BTC) daha fazla fiyat hareketini görmek ilginç olacak.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 40,325.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!