Breaking: ABD’de Bitcoin ETF İçin Galaxy Dijital’in Başvurusu

2018 Yahoo Finance All Markets Summit
NEW YORK, NY - SEPTEMBER 20: CEO Galaxy Investment Partners Mike Novogratz speaks during the 2018 Yahoo Finance All Markets Summit at The Times Center on September 20, 2018 in New York City. (Photo by John Lamparski/Getty Images)
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mike Novogratz liderliğindeki bir kripto gözetim firması olan Galaxy Digital, 12 Nisan’da ABD SEC öncesinde Bitcoin ETF için başvuruda bulundu. SEC önündeki en son dosyalama, düzenleyiciden önce bekleyen Bitcoin ETF başvurularının toplam sayısını dokuza çıkarıyor.

 

 

Galaxy Bitcoin ETF, NYSE’de işlem gören faydalı faizin ortak paylarını çıkaran bir borsa yatırım fonu olacak. Galaxy Digital Bitcoin ETF, onaylanırsa Bitcoin tuttuğunu ve Hisse Senetlerini günlük olarak, Bloomberg Index Services Limited tarafından seçilen bitcoin fiyatlandırma kaynaklarından alınan verilere göre hesaplanan Endeksin değerine göre değerlendirecektir.

Galaxy Digital Funds LLC, Trust’a sponsor olacak, Delaware Trust Company, fiziksel bitcoini kendi gözetiminde tutmaktan sorumlu olan Trust’ın mütevelli ve koruyucusu olarak hareket edecek.

Galaxy Digital, Kanada’da Ethereum ETF İçin Başvuruda Bulundu

Galaxy Digital, ABD Bitcoin ETF teklifinden önce Kanada’nın çeşitli illerinde CI Galaxy Ethereum ETF adlı bir Ethereum ETF için başvuruda bulundu. Kuzey Amerika’da bir Ethereum ETF’si doldurmanın nedeni, dünyanın ilk Bitcoin ETF’sinin Purpose Group Bitcoin ETF biçiminde onaylanmasıydı. İlk Bitcoin ETF’si, sadece iki aylık ticarette 1 milyar doların üzerinde Bitcoin biriktirdi. Bu, Kanada’dan 10 kat daha büyük bir pazara sahip ABD’de Bitcoin ETF talebini artırdı.

En son Galaxy Dijital Dosyalama da dahil olmak üzere toplam 9 Bitcoin ETF başvurusu SEC önünde beklemede. Mevcut Bitcoin ETF artan talebinden önce, 2017 boğa koşusundan sonra benzer bir dizi Bitcoin ETF’si dosyalandı, bunların çoğu SEC tarafından yüksek volatilite ve nispeten küçük piyasa değeri gerekçe gösterilerek reddedildi, ancak bugün itibariyle piyasa katlanarak büyüdü.

 

 

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!