Cuma, Aralık 4, 2020

Borsaya 175 milyon TL değerinde Bitcoin’in transfer edildiği ortaya çıktı ve bu da para çekme işlemlerini durdurdu.

OKEx’in geçtiğimiz birkaç gün içinde kripto para çekme işlemlerini geçici olarak durdurmasına rağmen, büyük miktarda Bitcoin’in (BTC) başka bir kripto borsası olan Huobi’den borsaya transfer edildiği ortaya çıktı.

Kripto izleme hizmeti Whale Alert’ün verilerine göre, OKEx’in para çekme işlemlerini durdurduğunu açıklamasından kısa bir süre sonra Huobi’den OKEx’e toplam 22,5 milyon dolar (yaklaşık 175 milyon Türk lirası) değerinde 1.995 Bitcoin gönderildi.

Söz konusu para, 998 Bitcoin (11,3 milyon dolar) ve 997 Bitcoin’lik (11,3 milyon $) iki farklı işlemle transfer edildi.

Kripto para çekme işlemlerinin durdurulduğu platformda kilitli kalan Bitcoin’ler, toplulukta soru işaretleri uyandırdı. Bir topluluk üyesi “Adam ters yöne gidiyor” yorumunu yaptı. Diğer yorumcular, böyle bir durumun geciken Bitcoin işlemleri nedeniyle meydana gelmiş olabileceğini düşünüyor.

Söz konusu işlemler, OKEx’in toplam Bitcoin rezervlerine büyük miktarda Bitcoin ekledi. Chain.info verilerine göre OKEx, soğuk ve sıcak cüzdanlarında ve para yatırma cüzdanlarında toplam 276.184 Bitcoin tutuyor.

OKEx’e günlük net girişler. Kaynak: Chain.info

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺41.58
  THYAO.IS₺12.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.54
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.75