Diğer

  Borsalardaki Ethereum, 6 Aylık Düşük Seviyeye Geriledi, Peki Nereye Gitti?

  • Merkezi borsalarda şu anda 26,5 milyon Ethereum bulunuyor.
  • ETH miktarı yılın başından bu yana %10 azaldı.
  • Shapella güncellemesinden sonra büyük bir satış olmadı.

  Merkezi kripto para borsalarında depolanan Ethereum (ETH) token miktarı, yarım yılın en düşük seviyesine düştü.

  On-chain analitiklerine göre, 8 Mayıs’ta borsalarda tutulan Ethereum’un 6 aylık bir düşüş yaşadığını bildirdi. Merkezi borsalarda yaklaşık 49 milyar dolar değerinde olan sadece 26,5 milyon ETH bulunuyor.

  Yılın başından bu yana borsalardaki ETH miktarı yaklaşık %10 azaldı. Ayrıca, 2022’nin sonlarında FTX çöküşünden sonra Ethereum’dan büyük bir çıkış oldu.

  Ayrıca, Coinbase’un borsadaki Ethereum’un en büyük payına sahip olduğu, %31 veya 7,91 milyon ETH olduğunu bildirildi. Binance ikinci sırada, %19 veya 4,78 milyon ETH. Bitfinex ise borsa ETH bakiyesinin %8,3’ü ile üçüncü sırada yer alıyor.

  eth-borsa-akış

  ETH Borsa Akışı

  Ethereum Staking Düşüşü

  Ethereum ekosisteminde birçok getiri fırsatı bulunması nedeniyle, bir borsada oturması pek mantıklı değil.

  Ayrıca, öz yönetim ve staking, borsalardan çıkan ETH’lerin büyük bir kısmının gittiği yerler oldu.

  8 Mayıs’ta analitik sağlayıcı Glassnode, Beacon Chain’den çekilen 1,55 milyon ETH’in nereye gittiğini bildirdi. Raporunda, Shapella güncellemesinden sonra takas akışı hacminde herhangi bir önemli artış olmadığını bildirdi. Bu nedenle, çekimlerin etkinleştirilmesinden sonra satış baskısında bir artış olmadı, tahmin edildiği gibi.

  İlk çekim taleplerinin ardından, staking çıkışlarının şimdi azaldığı ve günlük 300 ila 700 arasında seviyelendiği belirtildi.

  Kraken, ETH çekimlerinin en büyük kısmını temsil ederken, yaklaşık %32’lik bir paya sahipti. Bu, Kraken staking hizmetlerinin kapatılmasıyla sonuçlanan SEC yaptırımından kaynaklanıyordu.

  Glassnode, henüz çekimleri etkinleştirmemiş olan Lido’nun Shapella güncellemesinin en büyük yararlanıcısı olduğunu belirtti.

  staking-havuzları

  ETH Staking Havuzlarının Yüzdelikleri

  Lido şu anda %33,5’lik bir pazar hakimiyet payına sahipken, Coinbase %11,5’lik bir staking sağlayıcı payına sahip. Araştırma şöyle sonuçlandı:

  “Genel olarak, analiz sonuçları, Ethereum’un gelen ve çıkan doğrulayıcılar için Proof-of-Stake mekaniğinin amaçlandığı gibi çalıştığını ve Ethereum’un konsensüs mekanizmasının süreç boyunca istikrarlı kaldığını göstermektedir.”

  ETH Fiyat Görünümü

  Shapella’dan sonra düşük satış baskısına rağmen, ETH fiyatları BTC’nin gölgesinde geriledi.

  ETH fiyatları yazının yazıldığı sırada %1,2 düşerek 1.842 dolara geriledi. Varlık hafta sonu kısa süreliğine 2.000 dolara dokundu ancak direnç çok güçlü çıktı.

  ETH, 2023 yüksek seviyesinden %13,4 düştü ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden %62,2 düştü. Destek şu anda kısa vadeli zaman diliminde 1.800 doların üzerinde yer almaktadır.

  Reddiyet

  COINOTAG, Güven Projesi yönergelerine uygun olarak tarafsız, şeffaf bir raporlama yapmayı taahhüt etmektedir. Bu haber makalesi, doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak, okuyucuların bağımsız olarak gerçekleri doğrulaması ve bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce bir profesyonelle danışması önerilir.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  IntoTheBlock, Gelecekteki Kilit Açmaların Worldcoin’in (WLD) Performansını Etkileyebileceği Konusunda Uyarıyor

  Çeşitli projeler tarafından büyük miktarlarda altcoin tokenlarının yakında piyasaya...

  Kaiko, ETF Listelemelerinin Ardından Ethereum’un Bitcoin’i Geçeceğini Öngörüyor

  Kaiko analistlerine göre, yeni ETF listelerinin ardından Ethereum’un Bitcoin’i...

  Trump vs. Biden: Mark Cuban, Yapay Zeka Algoritmalarının Seçim Sonucunu Etkileyebileceği Konusunda Uyardı

  Mark Cuban, devam eden ABD Başkanlık seçimi sırasında yapay...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  IntoTheBlock, Gelecekteki Kilit Açmaların Worldcoin’in (WLD) Performansını Etkileyebileceği Konusunda Uyarıyor

  Çeşitli projeler tarafından büyük miktarlarda altcoin tokenlarının yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve bu durum piyasa dalgalanmalarına yol açabilir. Uzmanlar, günlük 25 milyon dolarlık Bitcoin ihraç...

  Kaiko, ETF Listelemelerinin Ardından Ethereum’un Bitcoin’i Geçeceğini Öngörüyor

  Kaiko analistlerine göre, yeni ETF listelerinin ardından Ethereum’un Bitcoin’i geride bırakma ihtimali bulunuyor. Bu tahmin, kripto piyasasında birden fazla ETF öngörüsü arasında geliyor. Kripto topluluğundaki birçok...

  Bitcoin Fiyatının $63K Üzerinde Stabil Kalması Altcoinlere Yönelik İlgiyi Artırıyor

  Bitcoin (BTC) 63.000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor, bu da altcoinlere olan ilgiyi artırıyor. Bu durum,...