Diğer
  Ana SayfaHaberBorsalardaki Ethereum, 6 Aylık Düşük Seviyeye Geriledi, Peki Nereye Gitti?

  Borsalardaki Ethereum, 6 Aylık Düşük Seviyeye Geriledi, Peki Nereye Gitti?

  -

  • Merkezi borsalarda şu anda 26,5 milyon Ethereum bulunuyor.
  • ETH miktarı yılın başından bu yana %10 azaldı.
  • Shapella güncellemesinden sonra büyük bir satış olmadı.

  Merkezi kripto para borsalarında depolanan Ethereum (ETH) token miktarı, yarım yılın en düşük seviyesine düştü.

  On-chain analitiklerine göre, 8 Mayıs’ta borsalarda tutulan Ethereum’un 6 aylık bir düşüş yaşadığını bildirdi. Merkezi borsalarda yaklaşık 49 milyar dolar değerinde olan sadece 26,5 milyon ETH bulunuyor.

  Yılın başından bu yana borsalardaki ETH miktarı yaklaşık %10 azaldı. Ayrıca, 2022’nin sonlarında FTX çöküşünden sonra Ethereum’dan büyük bir çıkış oldu.

  Ayrıca, Coinbase’un borsadaki Ethereum’un en büyük payına sahip olduğu, %31 veya 7,91 milyon ETH olduğunu bildirildi. Binance ikinci sırada, %19 veya 4,78 milyon ETH. Bitfinex ise borsa ETH bakiyesinin %8,3’ü ile üçüncü sırada yer alıyor.

  eth-borsa-akış

  ETH Borsa Akışı

  Ethereum Staking Düşüşü

  Ethereum ekosisteminde birçok getiri fırsatı bulunması nedeniyle, bir borsada oturması pek mantıklı değil.

  Ayrıca, öz yönetim ve staking, borsalardan çıkan ETH’lerin büyük bir kısmının gittiği yerler oldu.

  8 Mayıs’ta analitik sağlayıcı Glassnode, Beacon Chain’den çekilen 1,55 milyon ETH’in nereye gittiğini bildirdi. Raporunda, Shapella güncellemesinden sonra takas akışı hacminde herhangi bir önemli artış olmadığını bildirdi. Bu nedenle, çekimlerin etkinleştirilmesinden sonra satış baskısında bir artış olmadı, tahmin edildiği gibi.

  İlk çekim taleplerinin ardından, staking çıkışlarının şimdi azaldığı ve günlük 300 ila 700 arasında seviyelendiği belirtildi.

  Kraken, ETH çekimlerinin en büyük kısmını temsil ederken, yaklaşık %32’lik bir paya sahipti. Bu, Kraken staking hizmetlerinin kapatılmasıyla sonuçlanan SEC yaptırımından kaynaklanıyordu.

  Glassnode, henüz çekimleri etkinleştirmemiş olan Lido’nun Shapella güncellemesinin en büyük yararlanıcısı olduğunu belirtti.

  staking-havuzları

  ETH Staking Havuzlarının Yüzdelikleri

  Lido şu anda %33,5’lik bir pazar hakimiyet payına sahipken, Coinbase %11,5’lik bir staking sağlayıcı payına sahip. Araştırma şöyle sonuçlandı:

  “Genel olarak, analiz sonuçları, Ethereum’un gelen ve çıkan doğrulayıcılar için Proof-of-Stake mekaniğinin amaçlandığı gibi çalıştığını ve Ethereum’un konsensüs mekanizmasının süreç boyunca istikrarlı kaldığını göstermektedir.”

  ETH Fiyat Görünümü

  Shapella’dan sonra düşük satış baskısına rağmen, ETH fiyatları BTC’nin gölgesinde geriledi.

  ETH fiyatları yazının yazıldığı sırada %1,2 düşerek 1.842 dolara geriledi. Varlık hafta sonu kısa süreliğine 2.000 dolara dokundu ancak direnç çok güçlü çıktı.

  ETH, 2023 yüksek seviyesinden %13,4 düştü ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden %62,2 düştü. Destek şu anda kısa vadeli zaman diliminde 1.800 doların üzerinde yer almaktadır.

  Reddiyet

  COINOTAG, Güven Projesi yönergelerine uygun olarak tarafsız, şeffaf bir raporlama yapmayı taahhüt etmektedir. Bu haber makalesi, doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak, okuyucuların bağımsız olarak gerçekleri doğrulaması ve bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce bir profesyonelle danışması önerilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler