Çarşamba, Kasım 25, 2020

Borsalardaki Bitcoin Miktarı, Fiyat Artışına Rağmen Düşüyor! Peki Bunun anlamı ne?

Bitcoin borsalarındaki Bitcoin miktarı gün geçtikçe eriyor. Peki bu ne anlama geliyor?

Kripto para borsalarının cüzdanlarındaki Bitcoin miktarının Mart 2020’den bu yana azaldığı bilinen bir gerçektir. Ancak Mart ve Kasım ayları arasında Bitcoin borsalarından çekilen Bitcoin miktarı ciddi seviyelere ulaştı.

Arcane Araştırma Verilere göre 15 Mart – 5 Kasım tarihleri ​​arasında borsa cüzdanlarından düşen Bitcoin miktarı 560.428 oldu.

Bitcoin arzının neredeyse yüzde 2’sini kontrol eden Grayscale Investment’ın elinde bulundurduğu 506.000 Bitcoin’den oldukça yüksek olan bu rakam, yatırımcıların Bitcoin hakkındaki görüşleri hakkında önemli bilgiler veriyor.

Mart ayındaki düşüşün ardından ağır alımlarla karşı karşıya kalan Bitcoin, mevcut fiyatı ile neredeyse yüzde 400 değer kazandı.

Fiyat artsa da Borsa Cüzdanlarında Artış Olmuyor

Fiyattaki yüzde 400’lük artışa rağmen borsa cüzdanlarında artış olmadığı, alıcıların kısa vadeli alım yapmadığı veya satış için istenilen seviyelere henüz ulaşılmadığı şeklinde yorumlanabilir.

Bitcoin’in Fiyatının Olacağı Yeri Söylemek Yanlış

Bitcoin’in fiyatının bu kadar olacağını söylemenin çok doğru ve gerçekçi olduğunu düşünmüyorum. Ancak cüzdanların hareketleri incelendiğinde Bitcoin’in uzun vadede kat etmesi gereken uzun bir yol olduğu söylenebilir.

Döviz cüzdanlarındaki BTC miktarındaki azalma, fiyat üzerindeki satış baskısını da önemli ölçüde azaltacaktır. Bu noktada boğa tarafının daha cesur olması beklenebilir. Bununla birlikte, döviz cüzdanlarında hala 2,4 milyon Bitcoin var. Bu oldukça yüksek miktar, yine de güçlü satışlara yol açabilir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺46.06
  THYAO.IS₺12.03
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.07
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.36