Pazar, Mart 7, 2021

Borsalarda Ethereum bitecek mi?

Ethereum, yazı yazılırken 1,230 $ değerindeydi ve dünyanın en büyük altcoin’i, grafiklerde yeni bir ATH’ye yükselmeye çalışırken konsolide olmaya devam ediyordu. Ancak, borsalardaki Ethereum rezervleri düşüyor. Glassnode’dan alınan verilere göre, yalnızca son 2 gün içinde rezervler %10’un üzerinde düştü.

Bitcoin’in durumunda da benzer bir durum ortaya çıktığında, döviz rezervleri fiyat yükselişini takip etmeden önce 2017’den bu yana en düşük seviyelerine düştü. Bu durumda, Bitcoin’in arzındaki bir kıtlık, önceki ATH’nin ötesinde daha fazla fiyat keşfine yol açtı ve mevcut beklenti, aynı şeyin Ethereum için de olabileceği yönünde.

Borsalarda ETH bitecek mi?

Ethereum Aktif Arz ||

Glassnode’un ekli grafiğine göre, Ethereum’un Aktif Arzı 6m-12m (1d MA), 19 ayın en düşük seviyesi olan 14.673.836 ETH’ye düştü. Önceki en düşük seviye Kasım 2020’de gözlendi. O zamandan beri yaklaşık 2000 ETH düştü. Şimdi, Ethereum’un talebi arzı aştığında, kısa vadeli bir ETH zirvesinden önce bir kriz olabilir. Bitcoin rezervleri büyük ölçüde düştüğünde, kurumlar talep oluşturmaya devam etti. Aslında, Bitcoin’in fiyatı bunu izleyen 90 günde dört katına çıktı.

Ethereum zirveyi görecek mi ?

Ethereum’un anlatısı, mevcut piyasa döngüsünde Bitcoin’inkine benzer. Bir hafta önce, ETH için Google arama sonuçları bir ATH’ye ulaştı ve ardından, Ethereum’un piyasa değeri bir ATH’ye ulaştı, daha önce herhangi bir altcoin sezonunda olmayan bir şey.

Ocak 2020’den bu yana %800 artışın ardından, dikey büyüme için daha fazla yer var mı? OI’den ve türev borsalarındaki işlem hacminden bir sinyal gelirse olabilir. Yazım sırasında, ETH Seçeneklerindeki OI yaklaşık 1,6 milyar dolardı (ancak son zamandan daha düşük) ve ticaret hacmi yaklaşık 17 milyar dolardı. OI ve Ticaret hacmi, sürekli bir fiyat artışına işaret etmese de, Ethereum yakın gelecekte kısa bir zirve görebilir.

Aktif arz artmadıkça veya HODLers karları ayırmaya başlamadıkça ve döviz rezervleri artmadıkça, talebin arzı aşması ve spot borsaların Ethereum tükenmesi muhtemeldir. Bu daha önce olmamasına rağmen, muhtemelen Ethereum’un fiyat rallisi. Devam eden altcoin sezonunda, Ethereum’un artan piyasa değeri ve talebi, ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesini takiben, olası bir ETH kıtlığı olasılığına yol açtı.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,676.05dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22