Borsalara Stablecoin Yatırma Sayısında Artış! | Bitcoin’e Düzeltme Sona mı Eriyor?

stablecoinler-adina-isvicrede-buyuk-bir-adim-atildi
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’deki düşüşün düzeltme mi yoksa ayı piyasasının başlangıcı mı olduğunu anlamak için yatırımcılar bekleyiş içerisinde bulunuyor. Aynı zamanda borsalara yatırılan Stablecoin’lerin artması da düzeltmenin sona ereceğini mi gösteriyor? 

Bitcoin son ATH’sinden bu yana düşüş yaşıyor ve 50 Bin Dolar altına kadar geriledi. Bu düşüşün sebepleri arasında Joe Biden’ın sermaye vergisi artırma planı olarak gösteriliyor. Analistler bu ani düşüşün ardında vadeli işlem piyasasının fazla kalabalıklaşması, küçük balinaların satış yapması gibi nedenleri de gösteriyor.

Bitcoin yine 56.000 $ 'ın üzerinde

Tüm bu gelişmeler devam ederken bazı göstergeler düzeltmenin sona ermiş olabileceğini ve fiyatın yükselmeye başlayabileceğini gösteriyor.

Moskovski Capital CIO’su Lex Moskovski, geçtiğimiz saatlerde zincir üstü verileri kaynak alan bir grafik paylaştı. Bu grafiğe göre borsalara geçtiğimiz gün 2.37 milyar dolar değerinde USDT yatırıldı.

Buna göre, yatırımcıların kripto para satın alırken Stablecoin’leri kullanmasına bağlı olarak, borsalara yatırılan Tether’in alım talebinde artış olarak yorumlanabileceği söylenmekte.

Moskovski’nin şu sözleri dikkat çekmekte.

“Borsalara dün 2,37 milyar dolar değerinde USDT yatırıldı. Bu miktardan daha fazla stablecoin en son 3 Şubat’ta, Tesla’nın Bitcoin duyurusundan hemen önce yatırılmıştı. Dip fiyattan alım yapılıyor.”

Daha önce yaptığımız habere göre yatırımcılar maliyeti düşürerek Bitcoin almak için fırsat kolluyor.

Ayrıca borsalardan çekilen BTC sayısı da son bir ayın en yüksek sayısı olan 2,117,273 BTC’ye ulaştı.

Bitcoin (BTC) fiyatı ise an itibariyle$ 33,551.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor. Bu düşüşün düzeltme mi yoksa ayı piyasasının başlangıcı mı olduğunu bize zaman gösterecek.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!