Salı, Kasım 24, 2020

Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – 9.11.2020

Piyasa Beklentimiz

Yeni haftaya Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa haberleri ile başlıyoruz. Sabah bu saate kadar halen resmi bir açıklama yapılmış değil. Bu konu belirsizlik yaratması açısından olumsuz sayılabilir. Diğer yandan TCMB Başkanlığında Naci Ağbal getirilirken, dün yeni Başkan’ın Bankalar birliği ile toplantı yaptığı belirtiliyor. Toplantıda Aktif Rasyosunun konuşulduğu bildirilirken, rasyoda bankaları rahatlatacak bir düzenleme çıkması durumunda banka hisseleri pozitif etkilenebilir. Ayrıca bu sabah DolarTL piyasalarda Cuma günkü kapanışının altında 8.38 seviyesinde seyrediyor. Kur cephesinde gelişmelerden negatif bir etkilenme şimdilik söz konusu değil. Bu piyasaların yeni TCMB Başkanı’na yönelik bir beklenti içerisinde olduğunu gösteriyor. TCMB’den kısa zamanda açıklama veya hamle gelmesinin gecikmesi durumunda kurda yeniden yukarı yönlü hareketler görebiliriz. ABD seçimleri sonrasında küresel piyasalarda pozitif fiyatlamalar bulunuyor.

BIST 100 Endeksi

Güne yükselişle başlayan BİST 100 endeksi seans içerisinde eksiye geçse de, gelen alımlarla toparlayarak günü yükselişle kapattı. Endeks 21 günlük hareketli ortalamasının üzerinde kaldığı sürece 1222 direnci ilk hedef olarak görünmektedir. RSI göstergesi yukarı yönü işaret ederken, MACD göstergesi yukarı yönlü kesişmesini yapmak üzere görünüyor. Yukarı yönlü hareketin devam etmesi halinde 1205 ve 1222 seviyeleri direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağı yönlü hareketlerdeyse 1170 ve 1141 seviyelerini destek olarak takip ediyor olacağız.

Destekler: 1170 – 1141 – 1118
Dirençler: 1205 – 1222 – 1238

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler : YKBNK, EREGL, ODAS

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺47.92
THYAO.IS₺11.74
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.12
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.16