Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – 30.07.2020

borsa yorumları

Piyasa Beklentimiz

Endekste dün yine sert satışlar yaşadık. BIST100 endeksinin negatif ayrıştığını söylemek mümkün. Dolardaki yükseliş, faizlerdeki yükseliş piyasada satış getirmiş olabilir özellikle faizlerdeki yükseliş banka hisselerini olumsuz etkilemiş görünüyor. Yabancı çıkışı bulunuyor. 1126 seviyesindeki 50-günlük ortalama dün çalıştı. HALKB’da gelen alımlar endeksi adeta tuttu diyebiliriz. Normal şartlarda endekste dünkü kapanışın ardından ve bu sabahki görünümün ardından yukarı yönlü bir açılış bekleriz.

BIST 100 Endeksi

Açılışın ardından yukarı yönlü tepki gelse de endeks, gün boyunca satıcılı seyir izleyerek günü ekside kapattı. Endeksin 50 günlük hareketli ortalamasından destekle karşılaştığını izliyoruz. 50 Günlük hareketli ortalamasının üzerinde kaldığımız sürece orta vadeli olarak yukarı yönlü hareketin devamı gelebilir. Aşağı yönlü hareketin devam etmesi halinde 1128 ve 1110 seviyeleri destek olarak karşımıza çıkıyor. Yukarı yönlü hareketlerdeyse 1162 ve 1174 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız.

Destekler: 1128 – 1110 – 1078
Dirençler: 1162 – 1174 – 1182

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler : ECILC, VKGYO, MGROS

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Borsa yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.