Perşembe, Ocak 21, 2021

Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – 30.11.2020

BIST-100 Güne Başlangıç

Aşı kaynaklı gelişmelerin etkisiyle küresel çapta gözlenen olumlu hava korunmaya devam ederken, salgın kaynaklı gelişmeler ve ekonomik veri akışları önemini korumaktadır. BIST-100 Endeksi kapanışa doğru etkili olan düzeltme hareketleriyle haftanın son işlem gününü %1,02’lik düşüşle 1.328,73 puandan tamamladı.

ABD borsaları tatil nedeniyle erken kapanış gerçekleştirdiği cuma gününü sınırlı yükselişlerle tamamlarken, ABD vadelilerinde bu sabah hafif alıcılı bir seyir izleniyor. Asya piyasalarında karışık bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif satıcılı açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 7,84 – 7,85 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:40 itibariyle 7,86’lı seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Bir süredir bahsettiğimiz gibi teknik göstergelerde oluşan negatif aykırılıklar belirginleşmeye devam ediyor. Buna karşın geçtiğimiz hafta da ifade ettiğimiz gibi yükselen piyasada ve yükselen hisse senetlerinde yükseliş devam ederken değil düşüşü teyit edecek bir destek kırılması sonrası riskleri sınırlamak daha doğru olacaktır.

Bu çerçevede bu hafta izleyeceğimiz referans noktamız da 1.290 olmaya devam edecek. Bu seviyenin üzerinde kalındığı sürece pozitif görünümün korunacağını düşünüyoruz. Yukarıda ise mart ayında başlayan ve bugüne kadar devam eden yükselen kanalın üst bandının bulunduğu 1370 civarı en önemli direnç bölgesi konumunda olacak.

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺27.72
THYAO.IS₺13.26
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.66
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.19