Pazartesi, Kasım 30, 2020

Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – 11.11.2020

BIST-100 Güne Başlangıç

Aşı kaynaklı iyimserliğin etkisiyle yaşanan güçlü yükselişin ardından dün küresel hisse piyasalarında gün içerisinde kâr satışlarının gündeme geldiği ancak genel olarak olumlu havanın korunduğu gözlendi. BIST-100 Endeksi bankacılık ve ulaştırma sektörleri öncülüğünde yukarı yönlü seyrini koruyarak günü %0,93’lük yükselişle 1.243,00 puandan rekor kapanışla tamamladı.

ABD borsaları günü karışık kapanışlarla tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri hafif alıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında genel olarak yeşil bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne yataya yakın açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 8,15 – 8,16 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:35 itibariyle 8,19’lu seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Haftanın ilk gününde gerek içerideki ekonomi yönetimindeki değişikliklerin etkisi gerekse yurtdışında aşı beklentisi ile oluşan olumlu havanın katkısı ile sert bir yükseliş gerçekleştiren endekste dün günün başında görülen satışlar sınırlı kaldı ve öğleden sonra gelen alımlarla endeks kapanış bazlı rekor gerçekleştirmiş oldu. Son iki günde yükselişe işlem hacminin de eşlik ediyor olması olumlu tabloyu destekliyor.

Endekste tarihi zirvenin bulunduğu 1.245’in geçilmesi alımları hızlandırabilir. Buranın üzerinde 1.276 ve devamında 1.310 gündeme gelebilir. Geri çekilmelerde ise ilk kritik destek 1.220 civarı olmaya devam ediyor. Buranın altına sarkılmadığı sürece geri çekilmeler alım fırsatı oluşturabilir

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09