Çarşamba, Ocak 27, 2021

Borsa Yorumu / Alan Yatırım – 28.12.2020

Kritik 1,440 Puan Seviyesi Takip Edilecek…

BIST100 endeksi yurt dışı piyasaların Noel tatili nedeniyle kapalı olduğu Cuma gününü yataya yakın bir şekilde 1,426 puandan tamamladı. Haftalık bazda ise %1.3 değer kazandı. Geçtiğimiz hafta Noel tatili nedeniyle işlem hacimleri düşerken yeni haftada da tatil rehavetinin devam etmesi beklenebilir. Daha önce mali teşvik paketini yetersiz bulduğunu ifade eden ABD Başkanı Donald Trump, 900 milyar dolarlık ekonomik destek paketini ve 1,4 trilyon dolarlık bütçeyi imzaladı.

Asya piyasaları ve ABD endeks vadelileri yeni haftaya risk iştahını destekler nitelikte haberlerin etkisinde güne pozitif başladı. Veri akışının sakin geçeceği haftanın ilk işlem gününde, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun son toplantısının ardından asgari ücrete yapılacak zam oranı belli olacak.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.58
THYAO.IS₺12.63
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.48
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.34