Cuma, Aralık 4, 2020

Borsa Yorumu / Alan Yatırım – 27.10.2020

Risk İştahı Düşük Seyrini Sürdürüyor…

Türkiye’nin dış ilişkilerinde tansiyonun yükselmesi sonrasında TL varlıklar yeni haftaya değer kayıplarıyla başladı. BIST100 endeksi açılışta %0.69 değer kaybıyla 1,182 puana kadar gerilerken, gün içerisinde haber akışına bağlı olarak kayıplarını genişletti. Global risk iştahındaki düşüşün de belirginleştiği haftanın ilk iş gününü endeks %3.88 değer kaybıyla 1,144 puandan tamamladı. Koronavirüs salgınında vaka sayılarındaki artış, ülkelerin uygulamaya aldığı tedbirler, teşvik paketi görüşmeleri, ABD başkanlık seçimleri ve jeopolitik gelişmeler gündemdeki yerini korumayı sürdürüyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün uluslararası yatırımcılar ve şirket temsilcileriyle doğrudan yatırımların ele alınacağı bir telekonferans düzenleyecek. Haftaya sert bir şekilde satıcılı başlayan endekste aşağı yönlü baskının devam etmesi durumunda 1,130 seviyesi ilk güçlü destek noktası olarak izlenebilir. Endeksin bu seviyenin altına sarkması durumunda satışların derinleşmesi beklenebilir. Diğer taraftan 3Ç20 bilançoları açıklanmaya devam ediyor. Endekste hisse bazında ayrışmaların yaşanması beklenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺41.82
THYAO.IS₺12.21
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.45
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.72