Cumartesi, Kasım 28, 2020

Borsa Yorumu / Alan Yatırım – 26.10.2020

TCMB’nin politika faizini sabit bırakma kararı sonrasında özellikle banka hisselerinde sert satışlar görülürken, Cuma günü piyasalar kararı sindirdikten sonra tepki alımlarıyla karşılık verseler de endeksteki gerilemeye engel olamadılar

Bankacılık endeksi %7’ye yakın haftalık primini geri vererek haftayı ekside tamamladı. Merkez Bankası’nın faiz kararının gündemde öne çıktığı haftayı BIST100 endeksi ise bir önceki haftaya göre %0.18 değer kaybıyla tamamladı. Bu haftanın gündeminde ise yarın Hazine ve Maliye Bakanı’nın yabancı yatırımcılarla gerçekleştireceği telekonferans öne çıkıyor.

Aralarında piyasa değeri açısından dünyanın en büyük şirketlerinin de bulunduğu temsilcilerin de katılacağı toplantıda Türkiye’deki yatırım imkânları ve fırsatları ele alınacak. S400’lerin Sinop’ta test edilmesi üzerine Pentagon tepki gösterirken, jeopolitik riskler gündemdeki yerini koruyor.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09